Home » Otwarty webinar: Manager kultury ONLINE

Otwarty webinar: Manager kultury ONLINE

by Gabriela
Opublikowano:
Webinar Manager kultury ONLINE

Współczesny manager instytucji kultury musi się borykać z wieloma wyzwaniami, zwłaszcza w obecnej, pandemicznej sytuacji. COVID przyniósł konieczność szybkiego przeniesienia działań kulturalnych do przestrzeni wirtualnej, a to przyniosło wiele problemów. Nikt bowiem dotychczas w takiej skali nie był zmuszony w tak krótkim czasie do zmiany sposobu działania. Zapraszamy na webinar „Manager kultury ONLINE”.

30.09, godz. 10:00, otwarty webinar „Manager kultury ONLINE”

Zapraszamy na szkolenie z elastycznych metod zarządzania ryzykiem w projektach kulturalnych online.

Szkolenie powstało w ramach stypendium MKiDN, które miało na celu przedstawienie, w wybranych instytucjach, metod zarządzania ryzykiem znanych w świecie biznesu, w szczególności SCRUM. W ramach wspólnych szkoleń warsztatowych managerowie kultury prowadzili analizę tych metod pod kątem projektów kulturalnych online. Efektem będzie propozycja metodyki pracy w projektach kulturalnych online, którą przedstawię podczas bezpłatnego webinaru 30.09 o godz. 10:00.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz na stronie: https://forms.gle/7grxkAadsJUoo1RE7.
Uczestnicy szkolenia otrzymają link dostępu do platformy LiveWebinar na podamy adres mailowy.

Zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych online

Aby skutecznie zarządzać projektami działań online (a zwłaszcza ryzykiem ich prowadzenia) konieczne jest stosowanie nowych metod pracy, również metod zarządzania ryzykiem. Metody znane w świecie biznesu, w szczególności SCRUM, mogą być bardzo pomocne w momencie transformacji działań do świata online.
Włoskie „riscare” to „mieć śmiałość, odważyć się”. Z tego słowa pochodzi polskie „ryzyko”, które współczesne słowniki języka polskiego definiują jako możliwość sukcesu lub niepowodzenia, porażki. Managerowie instytucjami kultury projektując a następnie realizując projekty, szczególnie zaś projekty online, jednocześnie podejmują ryzyko ich realizacji.

Podczas szkolenia porozmawiamy:

  • jak ocenić i minimalizować to ryzyko,
  • jaką metodykę pracy obrać podczas organizacji wydarzeń online,
  • jakie nowoczesne metody zarządzania mogą sprawdzić się w sektorze kultury.

Projekt „Analiza i zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych online – dobre praktyki, metodyka” powstał w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://projektywkulturze.online

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]