Home » Mikołajkowe prezenty od Good Games

Mikołajkowe prezenty od Good Games

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Mikołajki z Good Games

6 grudnia to dzień, któremu patronuje św. Mikołaj. Oryginalnie biskup Miry (starożytnego miasta, które znajdowało się na terenie dzisiejszej Turcji), który według sięgającej średniowieczna legendy cały swój majątek rozdał biednym. To właśnie on stał się pierwowzorem znanego z popkultury Św. Mikołaja, który najchętniej nosi czerwony kubrak i wraz z elfami zamieszkuje mroźną Laponię. I który, rzecz jasna, co roku przemierza grudniowe niebo swoimi saniami zaprzężonymi w sympatyczne renifery, aby dostarczyć grzecznym dzieciom prezenty.

Z okazji dzisiejszego święta mamy dla Was nie jeden, ale aż dwa mikołajkowe prezenty od Good Games! Co takiego dla Was przygotowaliśmy? Jeśli podejrzewacie, że coś związanego z grami… to oczywiście macie 100% rację!

Prezent #1: gra ActionTrack „Gdzie jest Św. Mikołaj?”

Kod do gry ActionTrack "Gdzie jest Św. Mikołaj"Okładka gry "Gdzie jest Św. Mikołaj?"Gra „Gdzie jest Św. Mikołaj?” prezentuje niektóre możliwości innowacyjnej, fińskiej technologii ActionTrack. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć mobilne gry miejskie lub terenowe oparte o lokalizację gracza (podobnie jak ma to miejsce np. w popularnejG wśród młodzieży grze „Pokemon GO”). ActionTrack umożliwia również projektowanie quizów, questów i przewodników.

W grze „Gdzie jest Św. Mikołaj” wcielisz się w pomocnika sympatycznego elfa, który potrzebuje pomocy w odnalezieniu Św. Mikołaja… i innych postaci, które według tradycji rozdają w grudniu prezenty. Tylko Ty możesz pomóc w rozwikłaniu zagadki ich zniknięcia!

W grę możesz zagrać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że pobierzesz na swój telefon bezpłatną aplikację ActionTrack, a następnie po jej uruchomieniu zeskanujesz kod QR widoczny na grafice.

Prezent #2: szablon mikołajkowego pokoju zagadek do wykorzystania w Genially

Magiczny klucz Św. MikołajaZ okazji mikołajek zorganizowaliśmy bezpłatne webinarium, podczas którego pokazywaliśmy, jak stworzyć wirtualny pokój zagadek (tzw. escape room) wykorzystując do tego platformę Genially. Oczywiście w biblioteczno-świątecznym klimacie! Punktem wyjścia dla fabuły tej mini-gry stał się magiczny klucz, który służy Św. Mikołajowi do otwierania drzwi tych domów, które nie mają komina. Mikołaj tak zatracił się w poszukiwaniu w bibliotece książek na prezenty, ze zgubił swój cenny klucz… tylko Ty możesz pomóc mu go odnaleźć!

Podczas webinarium uczestnicy dowiedzieli się o podstawowych funkcjach Genially (jak tworzyć slajdy, dodawać napisy, grafiki i przyciski oraz łączyć slajdy ze sobą). Następnie omówiliśmy sposób konstrukcji zagadek opartych m.in. na przesuwaniu interaktywnych elementów w celu odnalezienia ukrytych wskazówek.

W ramach drugiego mikołajkowego prezentu udostępniamy stworzony na potrzeby webinarium pokój zagadek. Możecie spróbować swoich sił w odnalezieniu magicznego klucza. Co więcej, klikając w guzik „Reuse this genially” można wykorzystać tę kreację jako szablon, a następnie dowolnie modyfikować.

 

Chcesz stworzyć mobilną grę miejską lub terenową w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]