Home » Królowa śniegu na feriach zimowych w Wołowie

Istnieje kilka klasycznych baśni, które zna każdy z nas. A może nam się tak tylko wydaje? Okazuje się, że pomimo wielokrotnych ekranizacji i wznowień książek możemy nie pamiętać, co się w nich tak naprawdę wydarzyło. Gdzie mieszkała Królowa Śniegu? Jak trafiła do niej Gerda? A może dałoby się zmienić tę historię? Jaki przebieg akcji wpłynie na nas na tyle, aby na zawsze zapisało się w naszej pamięci wrażenie, że wszystko dobrze się skończyło?

Przerabiamy baśń na grę – Królowa Śniegu w nowej wersji

Stworzenie gry mobilnej w aplikacji ActionTrack na podstawie znanej, klasycznej opowieści zawsze stanowi świetny sposób na to, aby opowieść nabrała nowego, nieznanego oblicza. Gdy podczas ferii zimowych szukaliśmy inspiracji do scenariusza gry, wybór był prosty. Dzięki śnieżnej zadymce za oknem wybór padł na klasyczną baśń “Królowa Śniegu” pióra Hansa Christiana Andersena. Niełatwe zadanie przypadło piętnastoosobowej grupie twórców gier w wieku od 7 do 12 lat. Najmłodsi z naszych game developerów tworzyli rozgrywkę w ramach zajęć półkolonijnych, organizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wołowie.

Najmłodsi projektanci i graficy

Na początku spotkania chcieliśmy się lepiej poznać, dlatego porozmawialiśmy między innymi o naszych gustach dotyczących gier. Wspólnie próbowaliśmy odkryć, czym wyróżniają się dobre gry i co powinniśmy zrobić, aby i nasza taka była. Następnie sięgnęliśmy po samą aplikację. Poznaliśmy jej działanie, jak tworzyć ścieżki podczas rozgrywki i jak ułatwić sobie pracę. W następnej kolejności, gdy już dokładnie przeczytaliśmy baśń, młodzi twórcy weszli w rolę ilustratorów, w czym odnaleźli się koncertowo. Dzięki autorskim, bajecznie kolorowym obrazkom, gra “Królowa śniegu GO” nabrała wyjątkowego charakteru.

Tworzenie gier w bibliotece

Następnego dnia opuściliśmy komfortowe wnętrza kolorowej biblioteki, gdzie idealnie nam się rozmawiało. Zaczęliśmy działać w pracowni komputerowej. Na początek rozebraliśmy treść baśni na czynniki pierwsze. Zastanawialiśmy się, w których momentach akcji Gerda – postać z naszej gry – będzie dokonywała wyboru. Musieliśmy podjąć także decyzje co do reguł panujących w tworzonej grze. Po zdobyciu teoretycznej wiedzy dotyczącej tworzenia wciągającej narracji, zasad rządzących prawami autorskimi i licencjami oraz zagadnienia emocji graczy, mogliśmy przejść do konkretnych działań. Rozpoczęliśmy dodawanie w systemie nowych zadań, punktów zwanych checkpointami oraz połączeń między nimi. Uruchomiliśmy także naszą kreatywność – tworzyliśmy autorskie rysunki i nagrania do gry.

Zagrajmy w… Królową Śniegu GO!

Autorska gra “Królowa śniegu GO” ujrzała światło dzienne po trzech dniach wytężonej pracy. Młodzi twórcy musieli stworzyć liczne zadania. Czasochłonne było także samo testowanie gry i następujące po nim wprowadzanie poprawek i ulepszeń. Gotowa gra mobilna “Królowa śniegu GO”umiejscowiona została na terenie parku w Wołowie. Gra nie tylko odświeża w miłej formie treść klasycznej baśni, ale również zachwyca uroczymi ilustracjami, wykonanymi przez dzieci. Marzysz o klimacie zimy w środku lata? Odpal grę, aby cieszyć się urokami mroźnej pory roku! I to bez ograniczeń wiekowych.

 

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]