Home » Konsorcjum ActionTrack dla instytucji kultury

Słowo „konsorcjum” oznacza współudział. Konsorcjum ActionTrack to wspólne korzystanie z dostępu do narzędzia ActionTrack przez instytucje z obszaru kultury i edukacji.

Czym jest konsorcjum ActionTrack?

Konsorcjum ActionTrack umożliwia dostęp do fińskiej platformy, czyli kreatora mobilnych gier terenowych i miejskich typu PokemonGo. Kreator ten umożliwia projektowanie gier poprzez dostęp z poziomu przeglądarki komputera. Działa podobnie jak programy typu  WordPress (do tworzenia strony internetowych), Canva (do tworzenia grafik) czy livewebinar (do realizacji spotkań online).  Z poziomu przeglądarki projektujemy grę, a następnie udostępniamy ją graczom za pomocą kodu QR.

Aby wejść do gry, gracze pobierają na swój telefon bezpłatną aplikację mobilną ActionTrack. Zatem kreator gier umożliwia zaprojektowanie gry, zaś aplikacja skorzystanie z niej przez gracza. Więcej o narzędziu znajduje się w zakładce „ActionTrack”.

Konsorcjum ActionTrack ma ułatwić małym instytucjom kultury, takim jak biblioteki, ośrodki, muzea, lokalne grupy działania, korzystanie z platformy po niższych kosztach.  Ponadto zaplanowaliśmy również wspólne szkolenia wdrożeniowe.

Jak wygląda organizacja konsorcjum ActionTrack?

instytucje kultury w konsorcjum ActionTracDo konsorcjum potrzeba od 4 do 6 instytucji.

Dlatego też pierwszym etapem jest zgłoszenie się chętnej instytucji do Good Games za pośrednictwem maila info@goodgames.pl. Na podstawie zgłoszeń wśród instytucji zostanie powołany lider, z którym podpiszemy umowę podstawową. Następnie kolejne instytucje będą przystępowały do konsorcjum, wypełniając odpowiednie deklaracje.

Kolejny etap będzie polegał na określeniu potrzeb szkoleniowych dla projektantów – edukatorów. Na tej postawie zaplanujemy szkolenia wdrożeniowe. Proponujemy dwa typu szkoleń:

  •  Szkolenie podstawowe, czyli  szkolenie techniczne obejmujące podstawy ActionTrack.
  • Pełne wdrożenie z gamifikacji, obejmujące zarówno część merytoryczną jak i praktyczną.

Szkolenia mają charakter warsztatowy i odbywają się w pełni online.

Dlaczego warto przystąpić do konsorcjum ActionTrack?

ActionTrack jest narzędziem, które wspiera pracę w zespołach. Konsorcjom ActionTrack ułatwia wspólne działania na wyższym poziomie. Konsorcjum to nie tylko możliwość projektowania i uruchamianie gier, ale też takie elementy jak:

  • wspólny cykl szkoleń wdrożeniowych i wymiana wiedzy,
  • wzajemne wykorzystanie wzorów gotowych gier,
  • możliwość wykorzystania narzędzia w różnych typach projektów,
  • jedno narzędzie dla 4-6 placówek – nieograniczona liczba stanowisk,
  • niskie opłaty licencyjne.

Zapraszamy do kontaktu. Na zgłoszenia czekamy pod mailem info@goodgames.pl

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]