Home » Gry mobilne na Tydzień Bibliotek 2022!

Gry mobilne na Tydzień Bibliotek 2022!

by Gabriela
Opublikowano:
gry mobilne tydzień bibliotek

 Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek 2022. To prawdziwe święto czytelnictwa, zarówno dla pracowników bibliotek, jak i czytelników! Czekają na nich różnorodne wydarzenia, imprezy i niespodzianki. Zwykle są to konkursy, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, spektakle teatralne i wiele innych. W tym roku nasze partnerskie instytucje tworzą także specjalne gry mobilne, które będą miały swoje premiery podczas Tygodnia Bibliotek! Sprawdź, czy któraś z nich odbędzie się w pobliskiej miejscowości i dołącz do zabawy!

WAŁBRZYCH – Biblioteka pod Atlantami – „Schulz 3.0”

Bruno Schulz

Bruno Schulz, źródło: Wikipedia.org

Gra rozpoczyna się w bibliotece. Chcesz zapytać panią bibliotekarkę o spotkanie autorskie z Brunonem Schulzem. Masz ulotkę, na której widnieje taka informacja! Jednak zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ulotkę porywa wiatr, wszystkie zegarki powariowały, a Ty spotykasz innego, znanego, polskiego pisarza, który także na kogoś czeka… Jak skończy się ta historia? Czy uda Ci się poznać autora „Sklepów cynamonowych”?

Premiera mobilnej gry miejskiej odbędzie się 10 maja o godz. 10:00. Miejsce startu: Filia Piaskowa Góra w Wałbrzychu.

Gniewski Tydzień BibliotekGNIEW – Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie – „Vivat Gniew” i „Jak ocalić świat”

Podczas Tygodnia Bibliotek, w środę 11 maja gniewska młodzież będzie miała możliwość zagrania w dwie terenowe gry mobilne. Na miłośników historii czekać będzie gra pt. „Vivat Gniew” z ciekawostkami na temat historii gniewskiego zamku.

Zobacz jak wyglądała premiera gry „Vivat Gniew” ➜

Kolejną do wyboru grą będzie „Jak ocalić świat” inspirowana twórczością Stanisława Lema z cennymi radami, dotyczącymi ekologii.

LĘBORK – Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku – „Gdzie wędrują skrzaty”

Ta terenowa gra mobilna pozwoli uczestnikom poznać opowieść lęborskiej autorki Emilii Hinc o czarkach, które zamieszkały na wzgórzu przy z Parku Chrobrego w Lęborku. Cała opowieść składa się z pięciu części. Była publikowana na łamach artzina „Zbiór Ekspresji i Twórczości” („ZEIT”) wydawanego przez bibliotekę. Można wysłuchać jej w formie audio na stronie MBP w Lęborku. Lektor i rysunki: Paulina Raszeja.

Rywalizacja rozpoczyna się 11 maja o godz. 11:00 na placu Pokoju w Lęborku.

WEJHEROWO – Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie – „Zagubieni w Afryce” oraz „Podróż za jedną książkę”

Zagubieni w AfryceMBP w Wejherowie organizuje w tym tygodniu aż dwie premiery gier mobilnych! Dla uczniów przygotowano rozgrywkę w ramach projektu „Smart_lektury”. Gra została stworzona przez uczniów wejherowskiej Szkoły Podstawowej nr 6.
„Zagubieni w Afryce” to mobilna gra miejska, której przebieg został oparty o powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. START: Przed dworcem PKP w Wejherowie 12 maja o godz. 8.00.

14 maja o godz. 18:00 odbędzie się druga premiera. Gra „Podróż za jedną książkę”. Uczestnicy będą podążać za wskazówkami, by odnaleźć ukryte nowości książkowe ukryte w różnych miejscach w centrum Wejherowa.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach Tygodnia Bibliotek 2022! 🙂

Chcesz mieć licencję ActionTrack i tworzyć własne gry mobilne? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]