Home » Gra „Misja: lotnisko” w Strzebielinie

Gra „Misja: lotnisko” w Strzebielinie

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Gra Misja Lotnisko w Strzebielinie

Czym była organizacja „Gryf Pomorski”? Kto do niej należał? Czym zajmowali się jej członkowie? Jaką tajną misję musieli wykonać w Strzebielinie…? Odpowiedzi na te pytania kryją się w grze „Misja: Lotnisko”, której premiera odbędzie już w poniedziałek w Strzebielinie!

Podczas kilkudniowego wydarzenia organizowanego przez pracowników Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie mieszkańcy i turyści będą mogli bliżej poznać działającą w czasie II wojny światowej Tajną Organizację Wojskową „Gryf Pomorski”. Pierwsza część już za nami: spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Obrony Wybrzeża”. Jej członkowie wcielili się w postaci ze stworzonej w ActionTrack gry „Misja: lotnisko” i promowali grę wśród uczniów klas VII i VIII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzebielinie. Przeprowadzili również krótki instruktaż z korzystania z aplikacji ActionTrack.

Przenieść się w czasie?

Uczestnicy terenowej gry mobilnej „Misja: lotnisko” przeniosą się do lat 40. XX wieku. Przed nimi ważne zadanie: udział w tajnym przedsięwzięciu, które ma pomóc w zakończeniu wojny i wyzwoleniu Polski spod niemieckiej okupacji. Czy im się uda? To będzie zależało od ich wiedzy i sprytu, bowiem misja nie będzie prosta. Aby zakończyła się sukcesem, gracze będą musieli odnaleźć członków zespołu. Pomogą im w tym zaszyfrowane komunikaty od dowództwa. Uwaga! Nie wszyscy spotkani po drodze będą nastawieni przyjaźnie… W okupowanym kraju roi się od szpiegów i konfidentów. Czy graczom uda się uniknąć zdrady? Czy rozpoznają wrogich szpicli? A potem – czy dotrą do mety na czas i wypełnią postawione im przez dowództwo TOW “Gryf Pomorski” zadanie?

Premiera gry “Misja: Lotnisko” odbędzie się 22 listopada 2021 roku w Strzebielinie. Start gry zaplanowany jest przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach aplikacji ActionTrack? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a wtedy my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]