Home » Gamifikacja historii Lwówka Śląskiego

Pierwsza mobilna gra miejska w Lwówku Śląskim już za nami! W upalne popołudnie 27 czerwca na Rynku zebrali się entuzjaści dobrej zabawy i historii miasta, aby wspólnie w świat wirtualny i przeżyć niezapomnianą przygodę. 

Gamifikacja historii miasta

Jak zwykle przed rozpoczęciem gry, pomysłodawcy wydarzenia i projektantki – Panie Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. kilkakrotnie przeszły całą trasę testując i sprawdzając kolejno wszystkie punkty. W dniu rozgrywek do testów dołączył też zespół Good Games. Nie tylko weryfikowaliśmy przebieg trasy, ale też świetnie się bawiliśmy odpowiadając na kolejne pytania i realizując zadania kreatywne. Gamifikacja historii miasta za pomocą aplikacji ActionTrack pozwoliła na pokazanie wielu miejsc w niestandardowy sposób. Były to więc elementy rywalizacji, skalowanie emocji w zadaniach na czas oraz przekazywanie do informacji w skondensowanej formie.  Dzięki temu dowiedzieliśmy się o Lwówku Śląskim bardzo dużo w bardzo krótkim czasie.

Ze smartfonem wokół murów miasta

O godzinie 17.00, przy punkcie informacji turystycznej na rynku można było dostrzec wielki ruch. Były to przede wszystkim rodziny z dziećmi, mieszkańcy miasta, ale tego dnia mogli spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. Wszyscy dostali pamiątkowe przypinki. Punkt 17:00 Pani Weronika Wojno pokazała uczestnikom kod QR, dzięki któremu można było rozpocząć rozgrywki.

Czarna wieża

Gromada ruszyła do gry w pośpiechu, aby zająć jak najwyższe miejsce. Uczestnicy podążyli trasą wokół rynku, przy rynku oraz starych murów. Czasem musieli również wkroczyć w rozmaite zakamarki poza obręb starego miasta,  aby rozwiązać zadania! Po drodze można było podziwiać basztę oraz wspaniałe wieże a wśród nich najwyższą w mieście „czarną wieżę”.

Zadania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy były kompletnie różnorodne.  Dlatego trzeba było wykazać się jednocześnie wiedzą o mieście, umiejętnością obserwacji otoczenia oraz dużą kreatywnością.

Centrum dowodzenia w Punkcie Informacji Turystycznej

Kiedy uczestnicy ruszyli do gry, na miejscu rozpoczęły się prace jury. Nad przebiegiem gry czuwały Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej pod przewodnictwem Pani Weroniki Wojno oraz nasz zespół Good Games. Trzyosobowe jury przyznawało punkty za zadania wymagające odpowiedzi w formie ciekawego, niestandardowego zdjęcia. Trzeba przyznać, że wśród nich zdarzały się prawdziwe perełki.

Monitorując przebieg gry przez edytor ActionTrack wiedzieliśmy, gdzie są poszczególne zespoły, czy skończyli już kolejne zadania. Trzeba dodać, że Panie zadbały także o wodę dla graczy, którą można było otrzymać na punkcie startowym i przy jednym z punktów w połowie trasy. Gdy adrenalina napędza graczy do bardzo szybkiego poruszania się, a temperatura powietrza sięga 30 stopni Celcjusza, woda okazuje się dodatkiem wprost niezbędnym, żeby szczęśliwie dotrzeć do celu.

Wszystkie drużyny, które ukończyły grę, dostali w nagrodę bony na lody, zaś nagrodą za 3 za pierwsze były wielką porcją deseru. I był to przysłowiowy strzał w 10tkę!

Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu wydarzenia i miło spędzonego czasu! Dodatkową radość sprawiła zapowiedź kolejnych edycji gier miejskich w przyszłości.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]