Home » End of love – mobilna gra terenowa inspirowana literaturą New Adult

End of love – mobilna gra terenowa inspirowana literaturą New Adult

by Dawid Kała
Opublikowano:
End of Love

Ze świata znikają po kolei wszystkie symbole miłości. Rozmywają się zakochane postacie z literatury, rozpływa w nicość muzyka przepełniona słodkimi wyznaniami, a Paryż staje się miastem, jakich wiele. Jak wyglądałby świat bez Romea i Julii? Przekonać mogli się o tym gracze biorący udział w rozgrywce „End of love”.

Pora na wyzwanie

W październiku 2023 roku Warszawa stała się areną zakrojonej na wielką skalę mobilnej gry terenowej. Miłośniczki (ale i miłośnicy!) romantycznej literatury z nurtu new adult stanęli odważnie do rozgrywki, choć pogoda w każdej chwili mogła spłatać figle. Na szczęście kilkuset graczy, którzy rozpoczynali rozgrywkę co pół godziny, skończyli całą zabawę przed oberwaniem chmury.

Śmiałkowie rozpoczynali rozgrywkę w galerii na placu Unii Lubelskiej. Następnie, po krótkim wstępie fabularnym czekała na nich największa niespodzianka. Każdy z graczy sam wybierał jedną z trzech ścieżek, którą chciałby pójść w trakcie rozgrywki. Nie spodziewali się oni wówczas, że każdy z odrębnych wątków otwiera jednocześnie możliwość poznania… swojej ulubionej autorki z wydawnictwa NieZwykłego!

Spotkanie z autorkami

Już na Placu Unii na pierwszych graczy czekała ukryta w Empiku Aleksandra Negrońska, znana z bestsellerowej serii „Students”. Pozostali gracze musieli uzbroić się cierpliwość. Na końcu trasy ukryły się pozostałe dwie autorki: znana m.in. z dylogii „Westwood Academy” Weronika Ancerowicz oraz Agata Polte, promująca swoją najnowszą powieść „Bad move”. Spotkanie swoich ulubionych twórczyń nie było jednak najłatwiejszym zadaniem – gra dopuszczała do spotkania jedynie najwierniejszych czytelników, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na serię pytań dotyczących autorek oraz Empiku, świętującego w tym roku 75-lecie istnienia.

Warto było postarać się przy odpowiedziach. Emocje sięgały zenitu. Trudno opisać jak dużo ciepłych słów, przytulasów i wzajemnych uprzejmości padało w trakcie wyczekanych spotkań z twórczyniami. A to nie koniec niespodzianek! Część z graczy wpadała nieoczekiwanie w trakcie gry na… Filipa Fernera, dobrze znanego z traileru do książki „Smak gorzkiej czekolady”.

Miłość uratowana!

Kilkukilometrowy spacer obfitował w wyzwania, zadania fotograficzne, kreatywne oraz oczywiście sprawdzające wiedzę czytelniczek na temat przeczytanych książek. Warto było podjąć ten trud, aby uratować miłość, która magicznym sposobem zniknęłaby z powierzchni ziemi. Prócz satysfakcji z wykonania zadania na graczy czekały także inne nagrody gwarantowane po zakończeniu misji – kod rabatowy do Empiku. Najbardziej kreatywni gracze, którzy mogli poszczycić się największą liczbą punktów, otrzymali bony do Empiku oraz przede wszystkim… kolację z pisarkami!

Dowiedz się więcej o fabule gry! ➜

Na koniec gry odbyło się transmitowane online spotkanie z autorkami, podczas którego ogłoszono zwycięzców gry.

Przy okazji gracze i graczki obalili wspólnie jeszcze jeden mit: że młodzież nie czyta. Okazuje się, że młodzi ludzie czytają bardzo dużo i na spotkanie ze swoimi ulubionymi twórcami są w stanie przyjechać z całej Polski!

Zobacz relację wideo z premiery mobilnej gry terenowej „End of love”!

Jeśli chcesz przeprowadzić taką grę w swojej instytucji, skontaktuj się z nami!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]