Home » „Dzień z życia królika” – gra dla dzieci na smartfony w języku polskim i ukraińskim

„Dzień z życia królika” – gra dla dzieci na smartfony w języku polskim i ukraińskim

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Plakat gry Dzień z życia królika

„Dzień z życia królika” to stworzona w ActionTrack gra na smartfony, w którą można grać w języku polskim lub ukraińskim. W trakcie rozrywki mali gracze poznają wesołego królika o imieniu Jukke, a także jego przyjaciółkę Herttę oraz jej liczną króliczą rodzinę. 

Kadr z gry Dzień z życia królikaWszystkie ilustracje, które pojawiają się w grze, zostały stworzone przez dzieci z Finlandii. To właśnie w tym kraju powstała innowacyjna technologia ActionTrack, która pozwala na tworzenie mobilnych gier terenowych, a także quizów i questów.

Jaka jest różnica między królikiem a zającem? Ile gatunków zającowatych jest na świecie? Jaki kolor futra mogą mieć króliki i zające? I czy króliki można spotkać w lasach deszczowych? To tylko niektóre z pytań, z którymi zmierzą się gracze podczas rozgrywki w „Dzień z życia królika”.

Rzecz jasna w grze o zającach i królikach nie mogło zabraknąć wątków związanych z Wielkanocą!

Jak zagrać w grę „Dzień z życia królika”? To proste!

Do gry potrzebujesz tylko smartfona i połączenie z internetem.

  1. Pobierz bezpłatną aplikację ActionTack z Google Play lub AppStore.
  2. Uruchom ActionTrack i wybierz kafelek „Zeskanuj kod dołączenia”
  3. Zeskanuj znajdujący się obok kod QR i sprawdź swoją wiedzę o królikach i zającach!

Kod QR z dostępem do gry Dzień z życia królika

Projekt „Ukraińcy w bibliotece”

Grę „Dzień z życia królika” udostępniamy również na stronie ukraińcywbibliotece.org. Projekt „Ukraińcy w bibliotece” powstał w 2018 r. Wtedy jego celem było podniesienie kompetencji pracowników bibliotek w zakresie promocji czytelnictwa wśród osób ze wschodu mieszkających w Polsce . Obecnie, w związku z wojną w Ukrainie, wznowiliśmy projekt, aby skupić  się na wspieraniu uchodźców z Ukrainy oraz bibliotekarzy, którzy przychodzą im z pomocą. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie odwiedź stronę projektu!

Banner kierujący na stronę projektu Ukraińcy w bibliotece

Życzymy dobrej zabawy z grą „Dzień z życia królika” oraz wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającej się Wielkanocy! Jeśli masz pytania dotyczące mobilnych gier terenowych i platformy ActionTrack, skontaktuj się z nami!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]