Home » Gry » Tajemnica korali

Tajemnica korali

  • Organizator: Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu
  • Data realizacji: 30.05.2023
  • Kategoria: dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, memory, przygodowa, przyrodnicza/przewodnik, religijna
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

„Tajemnica korali” to mobilna gra terenowa na telefony dla dzieci w wieku szkolnym. Miejscem rozgrywki jest Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została przygotowana na telefony komórkowe z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack (iOS i Android) oraz mechanizmu znanego z popularnej zabawy Pokemon Go. Gracze grają samodzielnie lub w zespołach (za zgodą rodziców lub opiekunów).

Gracze wcielają się w bohatera, ucznia szkoły podstawowej, który przyjeżdża na wakacje do swojej babci mieszkającej na Podhalu. Ma tam też swoich znajomych, koleżanki i kolegów. Pewnego dnia okazuje się, że gdzieś zaginęły korale babci przygotowane na obchody odpustowe. Zamiast nich w szkatule znajduje się wskazówka:

Korale zostały skradzione,

Przez złodzieja rozrzucone.

Ich odszukanie, to Twoje zadanie!

Podążaj za wskazówkami,

I wędruj różnymi ścieżkami.

Gracze przyjmują więc rolę detektywów i wspólnie ze znajomymi ruszają na poszukiwanie zaginionych korali. Dzięki wykorzystaniu platformy ActionTrack i funkcji GPS, gracze poruszają się w terenie rozwiązując zagadki prowadzące ich do odnalezienia korali. Jednocześnie poznają historię oraz najważniejsze informacje o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Informacja o zadaniach będzie wyświetlała się na ekranie smartfona, po dotarciu do określonego punktu w grze. Na końcu gry uczestnicy dowiedzą się, że zebrali 53 koraliki, a każdy z nich odpowiada jednej odmówionej modlitwie „Zdrowaś Mario” na różańcu. Tajemnica korali zostanie odkryta. Wygrywa gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów otrzymanych za poprawne odpowiedzi.

Fotografie wykorzystane w grze mobilnej „Tajemnica korali” zostały dodatkowo wydane w formie gry typu memory – zabawie opartej o klasyczną i znaną mechanikę dobierania kart w pary. Koncentracja i ćwiczenie pamięci to główne zalety tej gry. Do dobrej zabawy wystarczą dwie osoby, ale z powodzeniem można zagrać również w większym gronie. 

Gra nieaktywna online

[mc4wp_form id=”1853″]