Home » Gry » Kraina Cienia

Kraina Cienia

  • Organizator: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
  • Data realizacji: 16.09.2023
  • Kategoria: architektura, dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, historyczna, motywy literackie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Blisko

Od jakiegoś czasu spotykają Cię sytuacje, które trudno wytłumaczyć. Twój ukochany, łagodny jak baranek pies o imieniu Pluszak szczeka głośno w eter przez całą noc. Mógłbyś też przysiąc, że kilka dni temu widziałeś cień człowieka, a w pobliżu nikogo nie było. Na domiar złego, zniknęły Twoje ulubione pionki z gry, w którą co wieczór grasz w piwnicy z kumplami z paczki. Nie zdziwiłbyś się tak bardzo, gdyby nie fakt, że figurki były schowane w tajnej skrytce! Miara dziwnych przypadków przebrała się, gdy zamiast pionków we wspomnianej tajnej skrytce znalazłeś mapę, wycinki z gazet poświęcone historii miasta z odręcznymi zapiskami oraz list o następującej treści:

Cienie dookoła Ciebie wszędzie,

Jeśli Ci się nie uda, jasności już nie będzie.

W podróż po Raciborzu się udaj,

W historię miasta się wsłuchaj.

To w niej ukryta jest droga do celu,

Dzięki dobrym decyzjom możesz uratować wielu.

Masz szansę zapobiec cienia panowaniu,

Tyś jedynym wybrańcem, który może sprostać temu wyzwaniu.

Gracz udaje się w podróż po Raciborzu śladami historii miasta oraz zabytków architektonicznych, by pokonać cień zalewający miasto. Po drodze spotykają go nietypowe sytuacje i zjawiska, równoległe światy, portale, przez które musi przejść. Wszystkiemu co go spotka, musi stawić czoła poprzez rozwikłanie szeregu zagadek i szyfrów….

Gra nieaktywna online

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]