Home » Gry » Koraliki dla Maryi

Koraliki dla Maryi

  • Organizator: Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu
  • Data realizacji: 30.05.2023
  • Kategoria: dla dzieci/gra rodzinna, edukacja regionalna, fabularna, memory, religijna
  • Tryb gry: terenowa
  • Sfinansowano z dotacji: Inne

„Czerwone koraliki” to mobilna gra terenowa dla dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami. Miejscem rozgrywki jest Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została przygotowana na telefony komórkowe z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack (iOS i Android) oraz mechanizmu znanego z popularnej zabawy Pokemon Go.

Głównymi bohaterami gry są przedszkolaki Franek i Anielka, którym babcia Hania – gaździna z Podhala, podarowała czerwone koraliki, aby mogły z nich zrobić naszyjnik dla Maryi. Niestety pech chciał, że w drodze do domu koraliki wypadły im z rozpiętego plecaka i rozsypały się na różne strony wokół świątyni. Wykazując się sprytem i spostrzegawczością, trzeba pomóc dzieciom je odszukać.

Zadaniem graczy będzie więc odnalezienie 15 zagubionych korali. Informacja o zdobytych koralikach będzie wyświetlała się na ekranie telefonu, po dotarciu do określonego punktu w grze. Ponadto w grze pojawiają się zadania, które można otrzymać punkty. Dzięki wykorzystaniu formy gry, dzieci poruszają się w terenie poznając w przystępny i prosty sposób historię oraz najważniejsze informacje o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Ilustracje wykorzystane w grze mobilnej „Koraliki dla Maryi” zostały dodatkowo wydane w formie gry typu memory – zabawie opartej o klasyczną i znaną mechanikę dobierania kart w pary. Koncentracja i ćwiczenie pamięci to główne zalety tej gry. Do dobrej zabawy wystarczą dwie osoby, ale z powodzeniem można zagrać również w większym gronie. 

Gra nieaktywna online

[mc4wp_form id=”1853″]