- Organizator: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
- Data realizacji: 14.05.2023
- Kategoria: architektura, dla dorosłych, dla dzieci/gra rodzinna, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, przygodowa, przyrodnicza/przewodnik, quest
- Tryb gry: terenowa
- Sfinansowano z dotacji: Środki własne
Gra miała swoją premierę podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, a jej celem było przedstawienie inwestycji, które zostały zrealizowane ze środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej. Gracze (indywidualnie lub w zespołach liczących 2-4 osób) wybierali na mapie cel swojej wycieczki spośród 20 dostępnych punktów kontrolnych. Mogli dotrzeć do nich w dowolny sposób: pieszo, komunikacją zbiorową, rowerem. Przy każdym z punktów czekała na nich zagadka dotycząca danego przedsięwzięcia. Podekscytowana Gwiazdka — przewodniczka w grze — podzieliła się także kilkoma ciekawostkami o danym projekcie, Funduszach Europejskich i idei Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
Bohater gry przechadza się pomiędzy stoiskami w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, gdy nagle dostrzega błyszczący kształt leżący na ziemi. Okazuje się, że to mała gwiazdka – wygląda zupełnie, jakby oderwała się z flagi Unii Europejskiej. I faktycznie – jedna z flag wiszących przy stoisku wydaje się wybrakowana. Bohater chce ją odłożyć, lecz w tym momencie słyszy cichy, brzęczący głos…
Okazuje się, że Gwiazdka nie chce wracać jeszcze na swoje miejsce na fladze. Zamiast tego wolałaby pójść na spacer i zobaczyć, jak Fundusze Europejskie wpływają na życie mieszkańców Warszawy i całej Polski. Bohater chowa więc Gwiazdkę do kieszeni i ruszają na poszukiwanie projektów dofinansowanych w ramach Funduszy Europejskich.
Koncepcja wizualna została utrzymana w nowoczesnej stylistyce i łączy w sobie elementy grafiki wektorowej i fotografii. Paleta kolorystyczna to przede wszystkim barwa granatowa i żółta – kolory Unii Europejskiej. Motyw gwiazdki w feedbackach jest również formą nawiązania do symboli wspólnoty. Zastosowanym środki wyrazu dały możliwość wykorzystania rozmaitych fotografii (przedstawiających inwestycje, przedsięwzięcia, bohaterów projektów). Dodatkowo zastosowanie ikon pozwoliło na wskazanie kategorii wykorzystania środków z Funduszy Europejskich, co wzmocniło przekaz i pozwoliło graczom zrozumieć, jak szeroki zakres dofinansowań pochodzi z Unii Europejskiej.