Home » Moja Mała Ojczyzna 2023

Moja Mała Ojczyzna 2023

by Gabriela
Opublikowano:
Moja Mała Ojczyzna 2023

Fundacja BGK już po raz siódmy ogłosiła nabór do programu „Moja mała ojczyzna”, w ramach którego przyzna dotacje do 40 tys. zł – i to bez wymogu wkładu własnego!

Dla kogo?

Program „Moja mała ojczyzna” jest skierowany do podmiotów z gmin poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Wnioski o dotacje mogą składać:

  • biblioteki publiczne,
  • domy kultury,
  • fundacje i stowarzyszenia rejestrowe,
  • Koła Gospodyń Wiejskich
  • i jednostki samorządu terytorialnego.

Cele programu

Dotację możesz przeznaczyć na działania, które zaangażują lokalną społeczność w budowanie wspólnoty. Mogą to być np. elementy małej architektury takie jak siłownie czy boiska, ale także różnego rodzaju działania patriotyczne. W ramach „Mojej małej ojczyzny” możesz nie tylko poprawić lokalną przestrzeń, ale także zadbać o upamiętnienie lokalnych wydarzeń czy bohaterów.

Z doświadczenia wiemy, że w tej roli świetnie sprawdzają się gry: służą całej społeczności i przybliżają ważne dla niej tematy. To dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom ważną postać wywodzącą się z regionu albo w ciekawy sposób opowiedzieć o ważnych wydarzeniach z przeszłości, które zainspirują Twoją społeczność do działania.

Terminy i ważne elementy

Wnioski w 7. Edycji programu „Moja mała ojczyzna” należy składać do 15 czerwca 2023 roku, Fundacja BGK ogłosi wyniki na koniec sierpnia.

Projekt będziesz realizować w przyszłym roku: od 2 stycznia do 31 sierpnia 2024 roku.

Granty o maksymalnej wysokości 40 tys. zł otrzyma maksymalnie 60 instytucji. Co ważne – Fundacja BGK nie wymaga wkładu własnego.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Good Games nie jest operatorem konkursu „Moja Mała Ojczyzna” 2023. Operatorem konkursu jest Fundacja BGK. Oficjalne informacje o programie znajdują się na stronie: fundacja.bgk.pl.

Chcesz wziąć udział w konkursie „Moja Mała Ojczyzna” 2023? Szukasz pomysłu dla Twojej instytucji? Masz pomysł, ale chcesz go skonsultować? Skontaktuj się z nami!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]