Home » Gry na (odLOTTOwe) ferie!

Gry na (odLOTTOwe) ferie!

by Gabriela
Opublikowano:
Gry na (odLOTTOWE) ferie good games

Organizujesz półkolonie dla dzieci i młodzieży szkolnej na czas ferii? Skorzystaj z dofinansowania „odLOTTOwe ferie” od Fundacji LOTTO i organizuj zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne w swojej instytucji!  

Kto może wziąć udział w konkursie „odLOTTOwe ferie”?

 • fundacje i stowarzyszenia,
 • osoby prawne,
 • jednostki organizacyjne, które prowadzą działalność pożytku publicznego,
 • podmioty prowadzące niepubliczne szkoły podstawowe.

Zasady programu „odLOTTOwe ferie”

Aby uzyskać wsparcie finansowe organizacji obozów zimowych, instytucje muszą spełnić kilka warunków. Półkolonie muszą:

 • odbywać się w formie stacjonarnej (bez noclegów), w terminach zgodnych z terminami ferii zimowych w danym województwie,
 • trwać od 5 do 10 dni z min. 4 godzinami zajęć dziennie, zaś przerwa weekendowa może, ale nie musi być zaliczana do czasu trwania półkolonii,
 • być skierowane do dzieci w wieku od 6 do 14 lat,
 • mieć charakter wypoczynkowy, mogą zawierać zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne.

Podczas oceny wniosków komisja weźmie pod uwagę przede wszystkim program, harmonogram, pomysłowość i innowacyjność, warunki lokalowe, zasoby rzeczowe i kadrowe, budżet i poprawność przedstawienia wszystkich tych elementów.

Ferie z ActionTrackiem!

Zastanawiasz się, jakie zajęcia zorganizować podczas ferii w swojej instytucji? Zainspiruj się!

Biblioteka Pod Atlantami w Wałbrzychu co roku organizuje warsztaty z użyciem aplikacji ActionTrack. Oczywiście zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością. W 2019 roku uczniowie wzięli na warsztat opowieść o „Dziewczynce z zapałkami”. Fabułę swojej gry opierali na oryginalnej baśni, jednak… zmienili jej zakończenie! Bo przecież w grach wszystko jest możliwe i to od uczestników zależy, co się wydarzy.

Ferie w Wałbrzychu

Przeczytaj relację z półkolonii w Bibliotece Pod Atlantami ➜

W tym roku zajęcia z użyciem aplikacji ActionTrack poprowadzi na przykład Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Odbędą się dwa turnusy, każdy z nich potrwa 5 dni. Uczestnicy będą od podstaw uczyć się tworzenia gry. Wymyślą własną fabułę, napiszą scenariusz gry, przeleją swój pomysł do aplikacji ActionTrack i w końcu – zagrają w stworzoną przez siebie grę! Dowiedz się więcej ➜

Kwota dofinansowania „odLOTTOwe ferie”

Dofinansowanie do obozu przypadające na jednego uczestnika nie może przekroczyć kwoty 50 zł za dzień oraz nie więcej niż 500 zł za cały okres obozu. Ponadto dofinansowanie może dotyczyć maksymalnie 50 uczestników (którzy mogą się wymieniać w trakcie trwania półkolonii).

Pieniądze mogą być przeznaczone m.in na wyżywienie, nagrody, bilety na atrakcje, materiały niezbędne do prowadzenia zajęć, transport w ramach dojazdu do obiektów/miejsc nie będących stałym miejscem odbywania się zajęć i ubezpieczenie uczestników i kadry.

Minimalny udział środków własnych organizatora to 5% łącznych kosztów półkolonii (w tym: opłaty za prąd oraz ogrzewanie).

Obozy, o dofinansowanie których ubiegać się będą organizatorzy, muszą mieć charakter niezarobkowy.

Jak aplikować do programu?

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć nie później niż na 2 dni przed rozpoczęciem obozu poprzez stronę Fundacji LOTTO.

UWAGA: Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Good Books nie jest operatorem konkursu „odLOTTOwe ferie”. Operatorem konkursu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Oficjalne informacje o programie znajdują się na stronie: https://www.fundacjalotto.pl/odlottowe-ferie/.

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia gier w aplikacji ActionTrack w swojej instytucji?

  Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnej gry miejskiej w swojej instytucji? Skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a wtedy my odezwiemy się do Ciebie!

  Zobacz także

  [mc4wp_form id=”1853″]