Home » Zgrane Tychy – mobilne gry terenowe w Tychach

Zgrane Tychy – mobilne gry terenowe w Tychach

by Alicja Krawczyńska
Opublikowano:
Zgrane Tychy

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do wyjścia z domu oraz wzięcia udziału w serii trzech mobilnych gier miejskich, które są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w przestrzeni miasta Tychy.

Ruszaj w miasto

„Zgrane Tychy” to projekt mobilnych gier miejskich opartych na geolokalizacji, w które użytkownik może zagrać na dedykowanej dla gry przestrzeni miejskiej, w dowolnie wybranej przez siebie chwili, za pomocą telefonu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack dostępną na systemy Android i IOS.

W ramach ZGRANYCH TYCHÓW uruchomiono trzy gry: kryminalną – „Zagadki Sherlocka: Stary dwór Shoscombe”, rodzinną – „Przygody Barubara” inspirowana książką „Przygody Zbója Barubara” autorstwa tyszanina Bartłomieja Szymczyka oraz młodzieżową – „Wyjątkowe stworzenia”, której bohaterami są stwory z mitów i legend.

 

Zgrane Tychy - kody

 

Zagadki Sherlocka: Stary dwór Shoscombe

Gra jest adaptacją opowiadania “The Adventure of Shoscombe Old Place” ze zbioru “ Księga przypadków Sherlocka Holmesa” Arthura C. Doyla.
Do biura Sherlocka przychodzi trener koni, który pracuje dla sir Roberta. Mężczyzna twierdzi, że jego pan oszalał.  Otóż sir Robert pokłócił się ze swoją siostrą, do której należy posiadłość i stadnina, które mężczyzna zamieszkuje. Kłótnia przybrała takiego impetu, że sir Robert nawet odebrał jej spaniela, oddając go pod opiekę karczmarzowi. Należy w tym miejscu podkreślić, że pies był bardzo ważnym elementem życia kobiety. Z kolei Sir Robert jest mocno zaangażowany w wyścigi konne, które są dla niego „być lub nie być”. Ma on swojego konia, który najpewniej wygra wyścig, ale do samego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu. Z obserwacji trenera wynikało też, że mężczyzna nocami zakrada się także do kaplicy w parku położonej 1 milę od domu, w której pojawia się tajemniczy jegomość. Pewnego razu trener z towarzyszącym mu pracownikiem próbował go złapać, ale ten szybko zniknął im z pola widzenia. Po wejściu do kaplicy trener odnalazł luźno leżące szczątki ludzkie, które wyglądały na kilkuset letni okaz.

Zostań detektywem

Sherlock i Watson zamierzają udać się na miejsce pod przykrywką rybaków z Londynu, którzy wyjechali z miasta zaczerpnąć świeżego powietrza. Jednak nim wyruszą w drogę decydują się wysłać do Shoscombe kilku młodych ludzi, którym marzy się kariera detektywa. To właśnie w ich role wcielają się gracze podczas tej gry.

 

Przygody Barubara

Opowieści o Barubarze lokują się w modnym nurcie literackim urban fantasy.  Gra “Zniknięcie Agaty” to kryminał z nutą romansu, który przenika odrobina magii miasta i ulicy.

Barubar to miejski dziwak władający drobnymi, acz niezwykłymi umiejętnościami. Żyje na własnych zasadach, które nijak nie mają się do tego, co my traktujemy jako normalność. Darzył swego czasu uczuciem młodą sprzedawczynię w lokalnym sklepiku, Agatę. Co ciekawe, dziewczyna wydawała się odwzajemniać uczucia mężczyzny. Barubar zmienił się przy niej. Nie był tym samym zbójem, którego znał Krzysztof. Ogolił się, kupił dezodorant, spał w dzień. Stał się on wtedy ponownie zwykłym Teodorem Perkuciem. Coś jednak nie dawało spokoju Teodorowi: nie potrafił powiedzieć Agacie o swoim prawdziwym „ja”. Zerwał więc z dziewczyną i wrócił do dawnego życia. Jednak kiedy Agata zniknęła w tajemniczych okolicznościach, natychmiast rozpoczął poszukiwania.

Wejdź do świata miejskich dziwaków

Gracze, którzy zdecydują się mu pomóc poznają środowisko miejskich dziwaków: wyrzutków o magicznych talentach, czarownic lub istot nie całkiem z tego świata. Mijamy ich na co dzień, nie zdając sobie sprawy z ich istnienia. Podczas gry poznamy ich fascynujący świat i reguły, które nim rządzą.

Odwiedź osiedla N i O i pomóż Zbójowi Barubarowi odnaleźć to, co jest dla niego najważniejsze. To niezwykłe wyzwanie dla całej rodziny.

 

Wyjątkowe stworzenia

„Wyjątkowe stworzenia” to terenowa gra fabularna przeznaczona dla fanów fantastyki w każdym wieku – również dla tych najmłodszych. W nietypowy sposób łączy technologie mobilne z otaczającą nas rzeczywistością. Do rozgrywki potrzebny jest smartfon. Aby jednak sprostać wyzwaniom, trzeba bacznie przyjrzeć się światu dookoła… I uruchomić wyobraźnię! Dla wielbicieli miejskiej fantastyki i magicznych istot – pozycja obowiązkowa! Zobacz, jakie stworzenia kryją się w zakamarkach osiedli H i Ł i pomóż je uratować!

 

Przyjedź do Tych. Weź telefon i ruszaj w miasto, gdzie w znanych i lubianych lokalizacjach czekają tajemnice do odkrycia, zagadki do rozwikłania i mnóstwo wspaniałej zabawy!

 

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]