Home » Poznański Czerwiec 1956 po 65 latach: spacer śladami historii

Poznański Czerwiec 1956 po 65 latach: spacer śladami historii

by Natalia Kościńska
Opublikowano:
Poznaj historię Poznańskiego Czerwca na spacerze ulicami miasta!

Ściany budynków w naszych miastach często były świadkami ważnych wydarzeń. ActionTrack pozwala przedstawiać historię dokładnie w tych miejscach, w których się odbywała. Poznański oddział IPN wykorzystał grę mobilną, by przybliżyć młodym ludziom Poznański Czerwiec 1956 roku.

W archeologii funkcjonuje pojęcie in situ, które oznacza rekonstruowanie znalezisk dokładnie w tym samym miejscu, w którym je odkryto. I tak trochę jest z grą Poznański Czerwiec po 65 latach: gracze przemierzają ulice Poznania, by odkryć historię, która się na nich toczyła. Na swojej drodze spotykają miejsca, które nie zawsze od razu kojarzą się z czerwcowym buntem. Spacerowi towarzyszą zadania – gracze zbierają więc punkty i zdobywają wiedzą na temat wydarzeń z 1956 roku.

Poznaj historię Poznańskiego CzerwcaGrę można rozegrać we własnym zakresie: zapraszamy więc wszystkich chętnych! IPN umożliwia także  organizację spotkania wraz z rozgrywką w Przystanku Historia IPN przy ulicy Dąbrowskiego 29 dla grup młodzieży, organizacji harcerskich czy szkół. Aby poznać szczegóły, należy skontaktować się z koordynatorem zadania. Dokładne informacje pod tym linkiem.

Gra rozpoczyna się przed Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 (Poznańskie Krzyże) przy placu Mickiewicza w Poznaniu.

Obchodom rocznicy Poznańskiego Czerwca 56 – oprócz gry – towarzyszy także konkurs fotograficzny. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału! Być może przy okazji spaceru historycznego z aplikacją ActionTrack? Szczegóły konkursu tutaj.

 

***

Jeśli chcesz popularyzować wiedzę o historii tak, jak robi to IPN – zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]