Home » Play Your Role Hackathon projektowania gier

Międzynarodowy Hackathon projektowania gier we włoskim Rimini, to spotkanie projektantów gier, animatorów i edukatorów, którzy będą wykorzystywać swoje umiejętności, żeby przez gry zmierzyć się z mową nienawiści.

Gry zmieniają świat

Gry mogą być potężnym narzędziem edukacyjnym. Mogą nagłaśniać problemy społeczne, wspierać pozytywne zachowania, budować wzorcowe postaci i narracje, dzięki którym zmierzymy się z negatywnymi stereotypami, na których oparta jest mowa nienawiści.

„Play Your Role Hackathon” to 4-dniowe wydarzenie, które odbędzie się w pięknym Rimini (Włochy) od 31 marca do 3 kwietnia 2020 roku. Jest on organizowany w ramach europejskiego projektu Play Your Role.

W projekcie może wziąć udział zespół, który jest w stanie wyprodukować grę. Członkowie i członkinie zespołów powinni mieć ukończone 18 lat. Do hackathonu projektowania gier w Rimini zostaną zaproszone 4 zespoły z Francji, Niemiec, Włoch i Polski. Zespoły przeszkolą profesjonalni projektanci gier i eksperci w dziedzinie edukacji medialnej.

Hackathonu projektowania gier – przeciw mowie nienawiści

Zadaniem zespołu podczas tego wydarzenia będzie stworzenie krótkiej gry edukacyjnej skierowanej do młodzieży od 11 roku życia.  Gry będą miały na celu zwalczanie mowy nienawiści w Internecie poprzez:

 1. podnoszenie świadomości na temat mowy nienawiści (trolling, cyberbullying…) i wzmacnianie pozytywnych zachowań,
 2. tworzenie pozytywnych narracji na tematy związane z mową nienawiści w Internecie (seksizm, rasizm, ageizm…).

Hackathon projektowania gier trwa 4 dni i dlatego też po 4 dniach intensywnej pracy każdy zespół powinien mieć prototyp gry.

Oddziaływanie projektu 

Każdy zespół biorący udział w hackathonie w Rimini otrzyma 4 500 euro na opracowanie funkcjonalnej, gotowej gry w ciągu 2 miesięcy od zakończenia hackathonu. Koszty udziału w wyjeździe w całości pokrywa organizator.

Stworzona gra będzie dostępna na platformie Play Your Role dla dzieci, nauczycieli, rodziców w całej Europie.  Nie bez znaczenia jest fakt, że eksperci i edukatorzy zaprezentują ją również na konferencjach, imprezach szkolnych, grach miejskich . Ponadto partnerzy projektu umieszczą ją na swoich stronach internetowych (w pięciu językach).

Najważniejsze informacje dla zespołów

Co powinniśmy napisać we wniosku aplikacyjnym?

 1. opis zespołu z biogramami i opisami ról jego członków
 2. opisane dotychczasowe osiągnięcia
 3. uzasadnienie (list motywacyjny)
 4. krótka koncepcja gry
 5. dane kontaktowe

Wnioski można wysyłać za pośrednictwem strony https://www.playyourrole.eu/the-hackathon/ .Termin naboru mija 30 stycznia 2020 roku.

Kto zostanie wybrany do Rimini?

Aplikacje rozpatruje przez krajowe jury Play Your Role, w skład którego wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania gier i edukacji medialnej. Jury przyjmuje następujące kryteria oceny aplikacji:

 • kompetencje – zespół musi zebrać wszystkie niezbędne kompetencje, aby stworzyć wysokiej jakości edukacyjne minigry: projektowanie gier, rozwój, grafika, projektowanie dźwięku…,
 • terminowość i solidność – ocena realnych możliwości wykorzystania dofinansowania (w wysokości 4500 Euro) w celu dostarczenia produktu wysokiej jakości na czas,
 • różnorodność – do wzięcia udziału w projekcie szczególnie zachęcamy kobiety i zespoły wielokulturowe,
 • doświadczenie – dotychczasowe osiągnięcia w tworzeniu gier.

Jury ogłasza wyniki konkursu w dniu 20 lutego 2020 roku.

Na stronie projektu: https://www.playyourrole.eu/ znajdują się wyczerpujące informacje dotyczące hackatonu.  Jeżeli chcecie przeżyć przygodę napiszcie do nas. Może stworzymy wspólny zespół?

Dane adresowe i telefoniczne znajdują się w zakładce kontakt. 

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]