Home » Nagrody BohaterON 2021 dla Good Games!

Nagrody BohaterON 2021 dla Good Games!

by Gabriela
Opublikowano:
Gala rozdania nagród BohaterON

25 października 2021 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Dwa miesiące wcześniej, gdy dowiedzieliśmy się o konkursie, postanowiliśmy wziąć w nim udział jako Good Games. Chcieliśmy zaprezentować nasz sposób na utrwalanie historii. Oczywiście sami wiemy i mocno wierzymy w to, że terenowe i miejskie mobilne gry edukacyjne są wspaniałym pomysłem na edukację! Mimo to fakt, że otrzymaliśmy aż dwie złote statuetki, przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!

BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorzy działają na kilku różnych płaszczyznach. Między innymi przez cały rok angażują się w pomoc bohaterom walk o stolicę, projekty edukacyjne skierowane do młodszych pokoleń oraz akcje wysyłania pocztówek do Powstańców.

Jednym z działań jest także organizacja konkursu, w którym przyznawane są Nagrody BohaterON im. Powstańców Warszawskich. Konkurs ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promują edukację historyczno-patriotyczną. Laureaci Nagrody zostają wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. W każdej z nich przyznawane są trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON, o przyznaniu których decydują członkowie Kapituły Nagrody. Dodatkowa nagroda – Złoty BohaterON Publiczności – jest przyznawana w każdej kategorii na podstawie głosów internautów w internetowym głosowaniu.

Dwa złote BohaterONy!

Działania Good Games zostały wyróżnione dwukrotnie – zarówno przez jury konkursowe, jak i przez internautów. Dzięki temu otrzymaliśmy aż dwie – i to ZŁOTE – nagrody!

Za wdrożenie innowacyjnej formy edukacji historycznej poprzez produkcję gier, między innymi poruszających tematy Bitwy Warszawskiej, Grupy Legionów Polskich, postaci Jana Rodowicza oraz wydarzeń z Czerwca 1956.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy docenili naszą pracę!

Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć jeszcze wiele wspaniałych projektów, promujących wartościowe postawy i piękną historię Polski wśród kolejnych pokoleń.

BohaterON

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]