Home » Mobilne questy

Mobilne gry miejskie – mobilne questy.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się mobilne gry miejskie i mobilne gry terenowe. Choć w zasadzie pojęcia te są zamienne, w istocie odrobinę się od siebie różnią. Ogólna definicja mobilnych gier, mówi nam, że jest to nowoczesna forma spacerów tematycznych, dydaktycznych, czy popularnej ongiś gry w podchody. Jesteśmy zatem w stanie stworzyć bardzo atrakcyjną ścieżkę zwiedzania – czego? To już zależy tylko od naszej wyobraźni. Czym zatem są mobilne questy? To po prostu bardziej rozbudowane wersje „tradycyjnych” mobilnych gier miejskich.

     Gry na smartfona cieszą się dużą popularnością, między innymi dlatego, iż wykorzystują najnowszą technologię, a to z kolei przekłada się na zainteresowanie praktycznie każdej grupy wiekowej. Wspomnieć należy, że gry nie są przeznaczone jedynie dla dzieci i młodzieży. Wręcz przeciwnie! Taka forma rozrywki stała się bardzo atrakcyjna również dla seniorów!

Czy każdy może stworzyć swoje własne questy? W zasadzie, to tak – jednakże potrzebujemy do tego dwóch niezwykle istotnych rzeczy. Pierwszą z nich jest z całą pewnością sprawdzone narzędzie, dzięki któremu fizycznie jesteśmy w stanie stworzyć mobilne questy. Drugą równie ważną rzeczą jest nasza wyobraźnia! I choć, nawet najlepsze narządzie, w pewnym momencie może mieć ograniczenia, tak nasza wyobraźnia już nie. I o tym należy pamiętać tworząc mobilne questy.

Kolejnym plusem mobilnych questów jest to, iż praktycznie każdy gracz, posiada już narzędzie niezbędne do gry – mowa tu oczywiście o smartphonie! Ściągnięcie i instalacja, przygotowanego wcześniej  questu, trwa zaledwie kilka minut. Po zainstalowaniu gracz od razu otrzymuje dostęp do przygotowanych questów, map, podpowiedzi czy też materiałów dodatkowych.

Pozostaje zatem, odszukanie najbliższego eventu, który obejmuje zabawę w mobilne questy. Wspólnie z przyjaciółmi czy rodziną, możemy odwiedzać rzeczywiste miejsca, podążać prawdziwymi ulicami i docierać do miejsc, w których nigdy nie byliśmy. Nie bójmy się łączenia świata rzeczywistego z cyfrowym.  Jeżeli chcecie się zrobić mobilne questy razem z nami – zajrzyjcie do zakładki „kontakt”. Polecamy też śledzenie naszego facebooka.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]