Home » Mobilne gry terenowe i domowe w Łodzi

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że gry mobilne to świetny sposób na „przemycenie” sporej dawki wiedzy. Gracze doskonale się bawią, a przy tym zdobywają nowe informacje – tym sposobem wszyscy są wygrani!

Dlatego zawsze cieszy nas, gdy widzimy, jak powstają nowe gry mobilne z wykorzystaniem ActionTrack. A Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi może poszczycić się naprawdę fajną kolekcją!

Mobilne gry umożliwiają Ci zwiedzanie Łodzi na odległość - Ławeczka TuwimaNa spacerze albo w domu

Gry oferowane przez WBP w Łodzi są dostępne w wersji terenowej – czyli spacerowej, ale można zagrać w nie także z domu. To bardzo ważne w dzisiejszej rzeczywistości, gdy niektórzy z nas trafiają na kwarantannę. O tym zresztą opowiada jedna z gier: „Z książką dookoła świata. Mól książkowy na kwarantannie”.  Bohater – sympatyczny Bibliofag – ma akurat to szczęście, że utknął w bibliotece, więc nie zabraknie mu książek! Dzięki temu czas odosobnienia może upłynąć w nieco przyjemniejszej atmosferze.

Wersji kanapowej dorobiła się też gra „Zagraj w literaturę”, która powstała w ramach warsztatów z naszym trenerem, Arkadiuszem Łapką. W 2019 roku trzeba było wybrać się na spacer, by rozwikłać zagadkę  – a dzisiaj możemy to zrobić z każdego miejsca na świecie.  Śmiało, zanurz się w historię z książki „Czworo i kości” Kazimierza Szymeczki – nawet gdy do Łodzi masz kawał drogi.

Zwiedzaj na odległość!

Podobnie ma się sprawa z grą „Łowca autografów”:  nie musisz przyjeżdżać do województwa łódzkiego, by zapoznać się z jego sławnymi mieszkańcami. To świetna okazja, by odkryć, jak wiele znanych osób ma swoje korzenie w Polsce. W grze pojawiają się pisarze, sportowcy, odkrywcy… Prawdziwa plejada łódzkich gwiazd! A niektóre z nich zrobiły międzynarodowe kariery i są znane na całym świecie.

Możesz też zwiedzić samą Łódź i sprawdzić, gdzie spędzali czas sławni twórcy. Gra „Literacki surfing” również jest dostępna w wersji stacjonarnej, dlatego śladów Tuwima, Reymonta czy Sapkowskiego możemy szukać także z Wrocławia. Zapamiętaj co ciekawsze miejsca, a gdy będzie można już podróżować – odwiedź je na żywo! Łódź z pewnością przyjmie nas wszystkich z otwartymi ramionami.

A w międzyczasie sprawdź, jakie mobilne gry czekają na Ciebie w bibliotece w Łodzi.

 

Zdjęcia: Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0; Pexels

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]