Home » Gry w programach MKDNiS – bezpłatne szkolenie otwarte

Gry w programach MKDNiS – bezpłatne szkolenie otwarte

by Gabriela
Opublikowano:
Gry w programach MKDNiS

23 listopada o godz. 12:00 zapraszamy na webinar „Gry w programach MKDNiS”. To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli nadal zastanawiasz się nad pomysłem na swój projekt lub masz pomysł, ale nie wiesz jak odpowiednio wpisać go do wniosku. Na wszelkie pytania odpowie Marcin Skrabka, właściciel Good Books i Good Games – wyłącznych dystrybutorów licencji ActionTrack w Polsce.

Gry w programach MKDNiS

Czy wiesz, że w tym roku możliwość tworzenia gier internetowych pojawiła się w kilku programach MKDNiS? M.in. w takich, jak Edukacja kulturalna, Kultura dostępna, Film, Muzyka, ale przede wszystkim Partnerstwo dla książki i Promocja czytelnictwa.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się:

 • jakie gry internetowe i online można wpisywać do programów MKDNiS,
 • jak działa ActionTrack i czy każdy może nauczyć się robić gry,
 • jak można wykorzystać gry w bibliotece, muzeach czy domach kultury,
 • czy ActionTrack to aplikacja zgodna z aktualnym wymogiem WCAG 2.1 (punkt B.9 wniosku),
 • czy gry mobilne to dobry pomysł na czas pandemii. Jak zorganizować rozgrywkę, aby była w pełni bezpieczna i dostępna dla wszystkich,
 • jak wymyślić fabułę, która spełni oczekiwania komisji MKDNiS: będzie edukować dzieci i młodzież i wzmagać ich poczucie tożsamości i własnej kultury.

Wypełnij formularz rejestracji: https://joanna524.clickmeeting.com/gry-w-programach-mkdnis/register.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

ActionTrack

ActionTrack to platforma stworzona przez fińską firmę TAZ do tworzenia gier mobilnych bez programistycznych umiejętności. Kreator umożliwia tworzenie gier terenowych lub „kanapowych”. W wersji „w terenie” uczestnik porusza się po mapie z wykorzystaniem GPS (i sieci internetowej) w swoim smartfonie. Oprócz zadań do wykonania (zrobienie zdjęcia, udzielanie odpowiedzi na pytania) ma do przebycia wytyczoną drogę, która doprowadzi go do mety. Dzięki osadzeniu akcji gry w przestrzeni można nawiązać do lokalnej historii, wskazując w ten sposób graczom szczególne miejsca pamięci, na które być może nigdy nie zwracali uwagi.

Rozgrywka „kanapowa” może odbyć się gdziekolwiek, uczestnik potrzebuje jedynie swojego smartfona i dostępu do Internetu. W tej formie idealnie sprawdzają się bajki, gry detektywistyczne, quizy i questy literackie.

Chcesz zobaczyć jak wygląda przykładowa gra stworzona w aplikacji ActionTrack?

Sladem bydgoskich legend

InstrukcjaSladem bydgoskich legend2Sladem bydgoskich legend2
  1. Pobierz aplikację ActionTrack na swojego smartfona.
  2. Zeskanuj kod QR.
  3. Kliknij „pobierz”.
  4. Udaj się w podróż po bydgoskich legendach!

Gra została wykonana dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Po uruchomieniu gry polecamy wybór opcji zwiedzania Bydgoszczy z Mistrzem Twardowskim. Dzięki temu poznasz nie tylko bydgoskie zabytki i historię miasta, ale również sekret młodości i długiego, dobrego zdrowia…

Marcin Skrabka

Poniedziałkowe szkolenie poprowadzi pan Marcin Skrabka, założyciel i współtwórca (w latach 2012- 2014) wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl. Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Bada zjawiska kulturowe, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Jest również twórcą koncepcji programowych i programów nauczania dla m. in. Instytutu Studiów Klasycznych i Orientalnych UWr., Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa czy też Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKiBA”. Ma na swoim koncie projekty (service design) bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych – m.in. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz MBP Wrocław (Centrum Innowacji Przejście). Jest też pomysłodawcą wielu wydarzeń i programów edukacyjnych dla kadr kultury.

Do zobaczenia w poniedziałek!

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]