Home » Nietypowa praca z istotami nadprzyrodzonymi. Fioletowi Bankierzy w Wadowicach

Nietypowa praca z istotami nadprzyrodzonymi. Fioletowi Bankierzy w Wadowicach

by Gabriela
Opublikowano:
Fioletowi Bankierzy

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad podjęciem pracy w nietypowym miejscu? Na przykład wśród istot o cechach nadprzyrodzonych? Jeśli nie, to nic straconego! Masz szansę wcielić się w rolę bankiera w mobilnej grze Fioletowi Bankierzy! Scenariusz do gry powstał na podstawie książki “Bank Violettkäfer. Dział Depozytów Nadzwyczajnych” Bartłomieja Juchy – lokalnego twórcy. Premiera gry miejskiej miała miejsce 24 września w Wadowicach podczas Wadowickiego Festiwalu Książki “CzyTOmania”.

Wracając do pracy na stanowisku bankiera…

Jak można dowiedzieć się na samym początku gry: oferujemy pracę w miłym, choć osobliwym zespole, wśród istot o cechach nadprzyrodzonych. Potrafią one latać, przenikać przez ściany, jak również wygrywać symfonie na rurach kanalizacyjnych. Dołącz do naszego zespołu i zasil swoją osobą drużynę, składającą się z wampira, gargulca, smoka (a ściślej mówiąc – smoczka), wyverny cytrusowej, ekscentrycznego dozorcy oraz dyrektora, który tą ferajną zarządza!

Pierwsza misja

Po zaliczeniu podstawowego kursu szkoleniowego na stanowisko bankiera, gracz został oddelegowany na misję. Uczestnicy wyruszyli w miasto i przemierzając różne fantastyczne krainy – w grze, (a w rzeczywistości odwiedzając kilka ciekawych miejsc Wadowic), musieli odzyskać artefakt, skradziony z Banku Violettkäfer przez potężnego alchemika.

Od gry do lektury, od lektury do gry

Rozgrywka wzbudziła wśród graczy wiele emocji. Zarówno fabuła gry jak i opracowane grafiki odzwierciedlające postacie oraz krainy opisane na łamach powieści, a będące inspiracją do gry, wciągały coraz bardziej do magicznego świata. Niektórzy uczestnicy pogrupowali się w drużyny, by stawić czoła wyzwaniom. Była drużyna zagorzałych graczomaniaków, dla których udział w  grach terenowych to częsta formą spędzenia czasu i byli także uczestnicy, którzy po raz pierwszy spotkali się z taką formą aktywności. Niektórzy przeczytali książkę wcześniej i chcieli przedłużyć sobie przyjemność z czytania lektury wcielając się w bohatera i stawiając czoła przygodzie. Ale dla niektórych, gra stała się powodem dla którego deklarowali przeczytanie lektury.

Jedno jest pewne… dla wszystkich wcielenie się w rolę bankiera stażysty w nietypowym i magicznym banku, było nie lada gratką.

Ty też możesz zagrać! Fioletowi Bankierzy w Wadowicach i nie tylko

Gra Fioletowi Bankierzy zajmuje około półtorej godziny, a trasa liczy niecałe cztery kilometry. Start i meta to oczywiście Wadowicka Biblioteka Publiczna. Dla “kanapowców”, opracowano także wersję stacjonarną.

Gra jest nadal dostępna, więc jeśli “szukasz” pracy, to zeskanuj kod QR zamieszczony poniżej! 🙂

QR kod do gry Fioletowi Bankierzy

Chcesz wprowadzić niezwykłości do Twojej instytucji? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl albo zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie.

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]