Home » Lokalna historia w aplikacji ActionTrack – warsztaty projektowania mobilnej gry terenowej w Nowym Targu

Lokalna historia w aplikacji ActionTrack – warsztaty projektowania mobilnej gry terenowej w Nowym Targu

by Gabriela
Opublikowano:
Warsztaty w Nowym Targu

W dniach 13 – 16 września 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Targu odbyły się warsztaty dla młodzieży poświęcone projektowaniu mobilnej gry terenowej. Tematem gry stworzonej przy współudziale uczniów była podhalańska ścieżka do niepodległości. To niecodzienne spotkanie z historią możliwe było dzięki zdobyciu dofinansowania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z programu „Niepodległa”.

Bo praktyka czyni mistrza

Podczas części teoretycznej warsztatów, młodzież poznała współczesne trendy w edukacji i kulturze. Uczestnicy przekonali się, że gamifikacja obecna jest w wielu aspektach ich życia. A dzięki platformie ActionTrack lekcja historii zyskuje innowacyjny charakter. Każdy dzień warsztatów to duża dawka ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy projektowali swoje pierwsze gry testując je wokół szkoły. Praca w grupach pozwoliła na stworzenie gry, która w nieszablonowy sposób przybliża fakty i miejsca istotne dla wydarzeń z lat 1917 – 1922. Testy docelowej gry pozwoliły uczestnikom podążać ścieżką historii zdarzeń i ludzi. Wręcz namacalnie zetknęli się z miejscami ważnymi dla historii regionu.

Bohater na tropie historii

Bohaterem gry stworzonej przy współudziale młodzieży jest bloger – Janusz Burczymucha, znany swoim czytelnikiem jako wyznawca „edukacji w ruchu”. Uczestnicy gry towarzyszą mu w zbieraniu materiału na nowy wpis na jego bloga – Hi(story).com. Jednak na swojej drodze bloger napotyka szereg trudności! M. in. jego blogowy konkurent storpeduje dane zgromadzone na pendrivie, nie obędzie się też bez drobnego uszczerbku na zdrowiu…

Czy mimo przeszkód Januszowi uda się zgromadzić materiał na bloga? O tym będziemy mogli się przekonać już 30 września 2022 roku, podczas premiery mobilnej gry Hi(story).com.

Plakat mobilnej gry terenowej w Nowym Targu

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnych gier terenowych z wykorzystaniem fińskiej platformy ActionTrack? A może masz gotowy pomysł na mobilną grę terenową? Jeśli tak, napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]