Home » Warsztaty ActionTrack w Mławie. Sposób na promocję miasta i regionu

Warsztaty ActionTrack w Mławie. Sposób na promocję miasta i regionu

by Gabriela
Opublikowano:
Warsztaty w Mławie

W mobilne gry terenowe oczywiście najprzyjemniej gra się podczas wiosennych i letnich miesięcy. Wiedzą o tym pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Dlatego postanowili uświetnić lipcowe dni miasta grą terenową poświęconą historii tego pięknego miasta.

Miasto

Mława jest największym miastem Zawkrza – krainy historycznej położonej na północnych krańcach województwa mazowieckiego. Niegdyś przecinały się tu szlaki handlowe łączące Ruś i Mazowsze z Prusami. Zaś obecnie to urokliwa zielona kraina położona pomiędzy dwiema rzekami Łydnią i Wkrą. Ale co najważniejsze: kryje wiele tajemnic historycznych i ciekawostek, które można wykorzystać podczas tworzenia gier terenowych. 

Warsztaty ActionTrack w Mławie

Warsztaty ActionTrack w MławieW gościnnym budynku MDK w Mławie spędziłam trzy dni prowadząc warsztaty z projektowania gier na platformie ActionTrack. 

Zajęcia upłynęły w bardzo twórczej atmosferze. Uczestnicy szkolenia zapoznali się nie tylko z technicznymi zasadami obsługi platformy gamingowej, ale przede wszystkim zdobyli umiejętności niezbędne do stworzenia ciekawej i wielowątkowej fabuły. Dowiedzieli się także jak skonstruować bohatera gry, stopniować trudność zadań i co zrobić, by gracz jak najgłębiej „zanurzył” się w świecie gry. 

Zdobyte umiejętności uczestnicy szkolenia wykorzystają podczas tworzenia wielu gier mobilnych. Premiera pierwszej z nich już w lipcu. Ja najbardziej liczę na zrealizowanie (w niedalekiej przyszłości) świetnego pomysłu pracowników MDK dotyczącego stworzenia gry mobilnej rowerowej szlakiem okolicznych schronów z czasów II Wojny Światowej.

Stworzenie oferty gier mobilnych to dla mławskiego domu kultury nowy sposób na zainteresowanie młodzieży swoją ofertą. To także doskonałe narzędzie promocji miasta i regionu. 

Warsztaty ActionTrack w Mławie

Zaproszenie

Chcecie poznać historię tajemniczej zjawy, która przybierała postać sowy lub odkryć genezę nazwy miasta? Albo zobaczyć na własne oczy kamienicę „pod cycami”? Zatem już teraz zapraszam Was w lipcu na mławski rynek! Na pewno nie będziecie się nudzić. 

Warsztaty projektowania gier mobilnych zostały zorganizowane w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury: „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”. Jeżeli interesuje was tworzenie gier mobilnych to warto pamiętać, ze fundusze na realizację tego pomysłu można pozyskać w ramach wielu programów grantowych. Wiele z nich jest realizowanych corocznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wiele innych podmiotów publicznych i prywatnych. 

Chcesz tworzyć własne gry mobilne z wykorzystaniem ActionTrack? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]