Home » Zobacz relację wideo z premiery mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście”

Zobacz relację wideo z premiery mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście”

by Łukasz Braun
Opublikowano:
gra krakowiacy w mieście

Premiera mobilnej gry terenowej „Krakowiacy w mieście” odbyła się 13 maja 2022 r. Przywitanie graczy rozpoczęło się o godz. 10:00 przed Collegium Novum. Dzięki grze uczestnicy mogli cofnąć się do początków XX w,, czyli do Krakowa za czasów Franciszka Józefa. Rozgrywka była także okazją do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie w atrakcyjnej formie. Twórcom zależało, aby gracze poznali Kraków z innej strony – takiej, która mogłaby okazać się zaskakująca nawet dla mieszkańców miasta. 

Plakat gry "Krakowiacy w mieście"Fabuła gry łączy w sobie dziedziny życia społecznego z czasów przeszłych, którymi zajmują się naukowcy pracujący na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W grze pojawiają się wątki z historii sztuki, architektury i gospodarki, a także te dotyczące dziejów polskich emancypantek.”

 

Prof. UJ Marta Kurkowska-Budzan, autorka scenariusza gry 

Uczestnicy wcielali się w role mieszkańców podkrakowskich wsi. Ich celem było załatwienie w mieście przeróżnych sprawunków. Jak przebiegała premierowa rozgrywka i które zadanie okazało się najtrudniejsze?

Obejrzyj wideorelację z premiery gry „Krakowiacy w mieście”!

Jak powstawała gra?

Gra „Krakowiacy w mieście” powstała dzięki środkom z Rektorskiego Funduszu Rozwoju Dydaktyki Ars Docendi na realizację projektu „Platforma gamifikacyjna „Action Track” – innowacyjne i integrujące narzędzie w dydaktyce Wydziału Historycznego”. Kierowniczką projekty jest pani profesor Marta Kurkowska-Budzan z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a zarazem autorka scenariusza do gry „Krakowiacy w mieście”. W tworzeniu gry wspierały ją Justyną Gołąbek i Sabina Konior, przedstawicielki Good Games.

stwórz własną grę banner

Chcesz tworzyć własne gry mobilne z wykorzystaniem ActionTrack? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

     

     

     

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]