Home » Mobilna gra terenowa w Rumi, czyli podróż po zaświatach [WIDEORELACJA!]

Mobilna gra terenowa w Rumi, czyli podróż po zaświatach [WIDEORELACJA!]

by Łukasz Braun
Opublikowano:
wnętrze biblioteki Stacji Kultura przed premierą mobilnej gry terenowej

Mobilna gra terenowa w Rumi pt. Grosza daj strażnikowi – skarb monet w Rumi i ucieczka z zaświatów” to przykład na to, że w historii drzemie ogrom inspiracji. Choć dla wielu nauka dat nie stanowi największej przyjemności, to przeszłość skrywa często niesamowite opowieści… A te nierzadko są gotowym materiałem na powieść, film lub grę. Oczywiście grę edukacyjną, mobilną i terenową zarazem a to wszystko dzięki wykorzystaniu technologii ActionTrack!

„Grosza daj strażnikowi – skarb monet w Rumi i ucieczka z zaświatów”

Grę opartą na lokalnej historii stworzyliśmy z młodzieżą z I LO w Rumi. Jej tytuł to „Grosza daj strażnikowi – skarb monet w Rumi i ucieczka z zaświatów”. Punktem wyjścia dla powstania fabuły gry były ruiny cysterskiego kościoła i skarb archeologiczny, który w sobie skrywały. Uczniowie inspirowali się filmami i grami z gatunku horror oraz… „Boską komedią” Dantego. 27 października uczniowie z innych klas tej samej szkoły wybrali się w teren – sprawdzić, co w czasie warsztatów przygotowali ich koledzy i koleżanki.

Wideorelacja z premiery gry „Grosza daj strażnikowi…”

Młodzież wyruszyła spod Stacji Kultura – czyli przepięknej biblioteki mieszczącej się w rumskim dworcu. Gracze teoretycznie wędrowali uliczkami Rumi, ale tak naprawdę przemierzali zaświaty… Czekała ich wędrówka przez kolejne kręgi krainy umarłych, aby wrócić do świata żywych. Ich zadanie było pozornie proste: przekupić strażników świata podziemnego monetami odkrytymi w ruinach kościoła. Niestety, zdobycie monet nie było już taką banalną sprawą. Strzegły ich bowiem historyczne postacie, które swój skarb gotowe były oddać tylko tym, którzy okazali się godni. Jeśli gracze nie udowodnili, że posiadają odpowiednią wiedzę, to… no cóż, trafiali prosto do piekła.

Na mecie, czyli właśnie wśród cysterskich ruin, na graczy czekał dyrektor biblioteki w Rumi – Dariusz Rybacki, który opowiedział uczniom jeszcze kilka historii związanych z tym miejscem. Najlepsi gracze i twórcy gry otrzymali upominki książkowe.

Mobilna gra terenowa w Rumi wciąż jest dostępna dla mieszkańców i turystów. Miejsce startu to Stacja Kultura – czyli idealny punkt dla osób przyjeżdżających do Rumi pociągiem!

Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnych gier terenowych z wykorzystaniem fińskiej platformy ActionTrack? A może masz własny pomysł na grę? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zdjęcie nagłówkowe pochodzi ze strony na Facebooku Stacji Kultura.

    Gra powstała w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi pt.: „Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]