Home » Mobilna gra miejska „Nowolipie 29D” – wirtualna podróż śladami powstania w getcie warszawskim

Mobilna gra miejska „Nowolipie 29D” – wirtualna podróż śladami powstania w getcie warszawskim

by Łukasz Braun
Opublikowano:
banner gry nowolipie 29d

Muzeum Getta Warszawskiego oraz Good Games zapraszają do udziału w mobilnej grze miejskiej pt. „Nowolipie 29D”. Premierowa rozgrywka zaplanowana jest na niedzielę 24 kwietnia na warszawskim Muranowie. Gra jest jednym z elementów obchodów rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, a jej organizatorem jest Muzeum Getta Warszawskiego.

 Podróż w czasie śladem miejsc i wydarzeń z 1943 r.

Brama zdjęcie z ul. Nowolipie 29D

Brama przy ul. Nowolipie

W grze „Nowolipie 29D” gracze wyruszą w podróż po współczesnej Warszawie śladem zapisków z pewnego nadpalonego pamiętnika. Podczas rozgrywki pokonają ok. 4,5 km odkrywając tajemnice autorki zapisków oraz dramatyczne wydarzenia wiosny 1943 roku.

Do udziału w grze potrzebny jest jedynie smartfon z dostępem do internetu. Żeby wziąć udział w rozgrywce trzeba pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack na telefon komórkowy, a następnie zeskanować kod QR. Będzie on dostępny w dniu premiery o godz. 12:00 w punkcie startowym przy pomniku Bohaterów Getta. Warto naładować baterię telefonu na 100% i zaopatrzyć się w powerbank!

Podczas rozgrywki gracze będą przemieszczać się pomiędzy punktami związanymi z powstaniem w getcie, głównie na terenie Muranowa. Fabuła gry pozwoli im poznać trzy perspektywy, kolejno: bojowniczki z Żydowskiej Organizacji Bojowej – ŻOB, powstańca  z Żydowskiego Związku Wojskowego – ŻZW oraz pewnego cywila.

Gra Nowolipie 29D – przebieg premierowej rozgrywki

Gra będzie prowadzić graczy liniowo, od punktu do punktu. Za pomocą smartfonów gracze będą odpowiadać na pytania zamknięte oraz rozwiązywać zadania otwarte, za które otrzymywać będą punkty. Trasa gry doprowadzi wszystkich uczestników do miejsca, gdzie niegdyś stała Synagoga na Tłomackiem. Uczestnicy będą mieli także możliwość zdobycia dodatkowych informacji (oraz punktów) poprzez odwiedzenie bonusowych miejsc. Dla wszystkich rozgrywka zakończy się o godzinie 16:00. Następnie o godzinie 16:30 przy wystawie plenerowej na Placu Grzybowskim odbędzie się podsumowanie gry i wręczenie nagród.

Mobilne gry miejskie jako innowacyjna forma edukacji historycznej

Gra „Nowolipie 29D” powstała z wykorzystaniem opracowanej w Finlandii platformy ActionTrack. W Good Games posługujemy się ActionTrack, aby wspólnie z instytucjami kultury tworzyć edukacyjne gry mobilne. W 2021 r. za swoje działania promujące innowacyjne formy edukacji historycznej zostaliśmy wyróżnieni dwiema złotymi statuetkami BohaterON im. Powstańców Warszawskich w ramach kampanii BoharterON – włącz historię!

Weź udział w bezpłatnym webinarium i dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać gry, aby w innowacyjny sposób przedstawić historię Polski, szczególnie najmłodszym pokoleniom!

Koalicje dla Niepodległej 2022

Podczas webinarium:

  • poznasz zasady programu „Koalicje dla Niepodległej”, którego celem jest promocja regionalnych historii, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz inspirowanie działań zakładających współpracę mieszkańców, instytucji oraz grup nieformalnych podejmowanych na poziomie lokalnym;
  • podpowiemy, jakie działania możesz podjąć w ramach projektu;
  • zobaczysz wiele przykładów z instytucji kultury, które z powodzeniem stworzyły gry w poprzednich edycjach programu!

➔ ZAREJESTRUJ SIĘ!

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach pozyskania środków na stworzenie edukacyjnej gry terenowej, mobilnego przewodnika lub spaceru historycznego? Skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]