Home » Kiedy budzą się potwory… – premiera mobilnej gry miejskiej z okazji 8. Horror Day we Wrocławiu

Kiedy budzą się potwory… – premiera mobilnej gry miejskiej z okazji 8. Horror Day we Wrocławiu

by Łukasz Braun
Opublikowano:
Kiedy budzą się potwory - grafika promocyjna gry

Horror Day – Dolnośląski Festiwal Grozy to wydarzenie cyklicznie organizowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. W tym roku wydarzenie odbyło się już po raz 8. Jego motywem przewodnim były czarownice, wiedźmy i szeptuchy. Atrakcją Horror Day były nie tylko prelekcje, warsztaty i spotkania autorskie. Na uczestników wydarzenia czekała również mobilna gra miejska pt. „Kiedy budzą się potwory…”, która została stworzona przez pracownice biblioteki.

Wdrożenie ActionTrack w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Na przełomie marca i kwietnia pracownicy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu wzięli udział w cyklu szkoleń zorganizowanych i przeprowadzonych przez Good Games. Specjaliści w zakresie fińskiej platformy do tworzenia gier ActionTrack przeprowadzili warsztatowe szkolenia dla kadry biblioteki. Dotyczyły one zarówno obsługi kreatora ActionTrack, jak również sposobów projektowania bohaterów, fabuł i scenariuszy mobilnych gier miejskich.

Po udziale w cyklu szkoleń bibliotekarki i bibliotekarze zdobyli praktyczną nową wiedzę i umiejętności. Dzięki nim mogli samodzielnie zaprojektować, stworzyć, a następnie przetestować i udostępnić szerokiej publiczności własną mobilną grę terenową. Jak się okazało, premiera gry to wyjątkowo skuteczny sposób, aby przyciągnąć do znajdującego się w samym wrocławskim rynku budynku biblioteki nowych odbiorców.

 „Kiedy budzą się potwory…”, czyli paranormalny Wrocław

Po zakończeniu wdrożenia ActionTrack w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej pracownice czytelni: Paulina Szczygieł i Ewa Długosz, podjęły się pionierskich prac nad pierwszą w instytucji mobilną grą terenową. Została ona zatytułowana „Maskarada 2086”. Zadaniem graczy była pomoc prababci, co wymagało od nich udania się w wirtualną trasę szlakiem wrocławskich teatrów. Inspiracją dla powstania gry była tymczasowa wystawa poświęcona plakatom teatralnym ze zbiorów Dokumentów Życia Społecznego.

Kolejna mobilna gra miejska, która powstała w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, to właśnie „Kiedy budzą się potwory…”. Jej autorkami są Katarzyna Brzezicka-Dobrzyńska i Joanna Chaszczewicz z Fonoteki. W grze gracze wcielają się w pomocników Dolnośląskiego Biura Paranormalnego. Ich zadaniem jest pokonanie upiorów, zjaw i bestii, które opanowały miasto. Premiera gry miała miejsce tydzień przed Horror Day i stanowiła promocję tego wydarzenia. Promocję wyjątkowo skuteczną, ponieważ 15 października o godz. 15:00 w holu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej pojawiło się ponad 30 drużyn! To również dowód na to, że czerpiąca z literatury grozy gra jest atrakcyjnym sposobem na przyciągnięcie nowych odbiorców do biblioteki.

Na tym nie koniec! Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej już trwają prace nad kolejnymi grami ActionTrack.

Obejrzyj wideorelację z premiery gry „Kiedy budzą się potwory…”

Masz pomysł na własną grę? Chcesz zorganizować warsztaty z tworzenia mobilnych gier terenowych lub wdrożenie fińskiej platformy ActionTrack? Napisz na: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także

    [mc4wp_form id=”1853″]