Home » Gry » Mężczyzna ze świecą

Mężczyzna ze świecą

  • Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Rytwianach
  • Data realizacji: 08.08.2020
  • Kategoria: dla dorosłych, dla młodzieży, edukacja regionalna, fabularna, lokalni bohaterowie, motywy słowiańskie, przygodowa
  • Tryb gry: terenowa, domowa/kanapowa
  • Sfinansowano z dotacji: Kultura w sieci

Regionalne podania mówią, że w ciemne, bezgwiezdne noce zamek w Rytwianach ukazuje się zarys zamku w całej jego krasie. Jeśli nocny wędrowiec wytęży wzrok, dostrzeże plamę światła w ciemnej bryle zamku. Czy to płomień świecy? W jego świetle można dostrzec sylwetkę mężczyzny i zarys regałów pełnych książek. To Łukasz Opaliński, siedemnastowieczny właściciel zamku, a przy tym poeta, pisarz polityczny i założyciel jednaj z najwspanialszych prywatnych bibliotek.

Każdy szanujący się poszukiwacz przygód chciałby odkryć tajemnicę pojawiającej się budowli, porozmawiać z człowiekiem, który go zamieszkuje i dowiedzieć się, dlaczego ciągle wraca do swojej biblioteki. Ale znalezienie wejścia do zamku nie jest takie proste. Śmiałkowie będą musieli wykonać szereg zadań przygotowanych dla nich przez strzegącą rytwiańskich tajemnic wiedźmę i jej pomocników. Nawet jeśli wiedźma wyjawi im, w jaki sposób wejść do zamku, jego właściciel może nie zechcieć otworzyć im wrót do swojej samotni, jeśli nie odpowiedzą na jego pytania. Graczom pomaga współczesna technologia, ale czy to wystarczy?

Podejmij wyzwanie i dotrzyj do Łukasza, a może podzieli się z Tobą wiedzą o Rytwianach i opowie Ci lokalne legendy.

Przeczytaj relację z realizacji gry

Zobacz podobne gry

[mc4wp_form id=”1853″]