Home » Write the Game, czyli projektujemy grę od podstaw!

Write the Game, czyli projektujemy grę od podstaw!

by Gabriela
Opublikowano:
Write the Game

Aby powstała dobra gra komputerowa lub mobilna najpierw jest potrzebny odpowiedni scenariusz. Musimy wymyślić postaci, ich dialogi, całą scenerię i w końcu plan wydarzeń. Jak pozyskiwać odpowiednie pomysły i skąd wiedzieć jakie trendy panują obecnie w świecie gier? Warto szkolić się i podglądać specjalistów. Taką możliwość dale na przykład Write the Game – e-Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych.

O projekcie Write the Game

Projekt Write the Game powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie, jako pierwszy w Polsce, cykliczny kurs pisania scenariuszy do gier komputerowych. Organizator zaprasza do udziału scenarzystów, pisarzy, copywriterów i fanów gier. Zajęcia tegorocznej edycji będą organizowane online, wieczorami i w weekendy od 16 października do 15 listopada. W planie znajdzie się kilka wykładów, warsztaty w grupach, wspólne tworzenie questów i e-wizyty w studiach gier. Stowarzyszenie przewiduje także otwarte webinaria o polskiej branży gamingowej oraz wykłady mistrzowskie.

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, przy dodatkowym wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Jak aplikować?

W programie weźmie udział maksymalnie 30 osób. Aplikować może każdy, wypełniając formularz aplikacyjny, do którego należy dołączyć także list motywacyjny i próbkę literacką w postaci krótkiego (do 1000 słów) opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG z fragmentami dialogu między postaciami.

Organizator wymaga, aby opis questa miał krótkie wprowadzenie do uniwersum gry, prezentację postaci i szkic wydarzeń. Daje dowolność wyboru tematyki i gatunku w stylistyce RPG. Fragment dialogu powinien być reprezentatywny dla przedstawionego pomysłu i składać się z ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z dołączonym komentarzem reżyserskim.

Aplikacje należy składać do 24 września do północy.

Poprzednie edycje

Film z edycji 2018:

Film z edycji 2017:

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zainspiruj się którąś z naszych gier!

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]