Home Aktualności Nowocześnie o niepodległości

Nowocześnie o niepodległości

by Alicja Krawczyńska
Opublikowano:

Kielce dołączyły do listy miast, na terenie których stworzona została gra mobilna przy wykorzystaniu…

Kielce dołączyły do listy miast, na terenie których stworzona została gra mobilna przy wykorzystaniu aplikacji ActionTrack. Rozgrywka opisana została przez Panią Iwonę – inicjatorkę całej akcji w szkole. Aktywna nauczycielka zaraziła pomysłem gry osoby w swoim środowisku, uzyskując jednocześnie niezbędne dofinansowanie. Koordynowała ona całość projektu aż do pierwszego oficjalnego odpalenia gry. Jak widać w przedstawionej historii – metoda tworzenia gier edukacyjnych stanowi rewelacyjny potencjał na działanie szkolne, które dodatkowo spala wszystkich zaangażowanych.

Historia opowiedziana grą

Niecodzienny pomysł na działanie patriotyczne bardzo przypadł do gustu uczniom ZSP w Radlinie (woj. świętokrzyskie). Innowacyjny pomysł uczczenia Stulecia Niepodległości obejmował wykorzystanie aplikacji do tworzenia gier mobilnych Action Track. Szkoła dołączyła do Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021, startując jednocześnie w konkursie grantowym, rozpisanym przez MEN – “Godność. Wolność. Niepodległość.” Już od dawna nauczyciele rozmawiali o przeprowadzeniu lokalnej gry terenowej. Stało się to możliwe po uzyskaniu dofinansowania. Jak stworzyć grę mobilną, dowiedzieliśmy się od doświadczonej ekipy z Good Books.

Dzięki połączonym mocom wszystkich twórców powstała gra “Piłsudski Go”. Miała ona swoją premierę w Kielcach 8 listopada 2018 roku. Co ważne, koncepcja gry porwała nie tylko rozmiłowaną w ciekawostkach technicznych młodzież, ale także zainteresowanych rodziców. Wszyscy gracze zgodnie wystawili grze najwyższą ocenę. Co ważne, była to nie tylko miła rozrywka. Młodzi gracze samoistnie zdobyli porcję solidnej wiedzy, podanej w przyjemnej i atrakcyjnej formie. Zapytajcie graczy o imię wierzchowca marszałka albo co przedstawia pomnik Czwórki Legionowej – odpowiedzą bez zająknięcia!

Dobre strony gier mobilnych

W naszym odczuciu samo włączenie młodzieży do procesu twórczego przyniosło dużo profitów. Młodzi podczas pracy nad scenariuszem pobudzili swoją kreatywność, nauczyli się myśleć nieszablonowo, a finałowe dzieło dało im niemałą satysfakcję. Wspólne stworzenie gry to powód do dumy dla wszystkich zaangażowanych osób. Nie zabrakło także zwykłej radości i po prostu kolejnej możliwości do wspaniałego spędzenia czasu oraz lepszego poznania swojej Małej Ojczyzny. Ekscytacja z niecodziennej akcji jeszcze długo nie opuszczała szkoły w Radlinie.

Zobacz także