Home » Mobilnie na jagody

Klasyka łączy pokolenia

W tym roku przypada 110. rocznica śmierci Marii Konopnickiej, postanowiliśmy więc przypomnieć klasykę literatury dziecięcej, która już od jakiegoś czasu znajduje się w domenie publicznej. „Na jagody” to także dla wielu dorosłych czytelników ukochana książka dzieciństwa. Sięgnęliśmy po książkę lubianą przez rodziców i spróbowaliśmy zainteresować nią młodsze pokolenie. Poza tym przygotowanie gry w telefonach, w aplikacji ActionTrack, co czyni przekaz literacki atrakcyjnym dla młodszych.

Autorskie ilustracje

Na jagody

Równolegle z pracą nad scenariuszem fabularnych zastanawialiśmy się nad warstwą graficzną do gry.

Każda gra bowiem potrzebuje spójnej grafiki. A już szczególnie gra dla dzieci dostępna w telefonie, na małych ekranach. Dlatego też duży nacisk położyliśmy więc na ilustracje. Mimo ogromu zasobów darmowych grafik, często trudno znaleźć materiały do większego projektu, które byłyby utrzymane w jednym stylu. Postanowiliśmy więc wykorzystać talenty zespołu i postawić na autorską grafikę.

Piękne papierowe ilustracje Ani zostały zeskanowane i poddane cyfrowej obróbce – wszystko przy pomocy darmowych narzędzi.

Jagody na urodziny mamy

A co czeka na Was w grze? Mali gracze muszą zdecydować, czy chcą pomóc Jankowi nazbierać jagód dla jego mamy. Chłopiec w ostatniej chwili przypomniał sobie o jej urodzinach! Czy zdąży na czas?

Macie okazję spróbować swoich sił do 19 września.

Żeby zagrać należy pobrać aplikację ActionTrack, następnie zeskanować kod QR, który znajduje się obok.

Barbara Hulek, Filia nr 6, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Zobacz także

[mc4wp_form id=”1853″]