Good Books i Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, zapraszają na seminarium:
Gamifikacja po fińsku
Seminarium odbędzie się 5 września 2019 roku, w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Tematyka seminarium bezpośrednio nawiązuje do najnowszych trendów edukacyjnych do założeń fińskiego systemu edukacji, który wspiera takie cechy i umiejętności jak: kreatywność, innowacyjność, korzystanie z technologii informacyjnej (wyszukiwanie i zarządzanie informacją), komunikowanie się, współpraca w grupie i odpowiedzialność.
W czasie seminarium chcemy podzielić się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniami różnych instytucji i pracy z różnymi grupami odbiorców, począwszy od małych dzieci i młodzieży. Szczególną zaś uwagę chcemy poświęcić warsztatowym formom pracy przy wykorzystaniu fińskiego oprogramowania ActionTrack. Ponadto zaprezentujemy niestandardowe formy pracy z tym narzędziem w pracy instytucji, takich jak biblioteki, szkoły i muzea.
Gamifikacja jako sposób pracy, a gry mobilne jako narzędzie, które szczególnie angażuje dzieci i młodzież z pokolenia Z, zostanie przestawiona także przez pryzmat partycypacji i animacji. Skuteczność gier jako angażującej metody edukacji została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi, zaś partycypacja i animacja w procesie projektowania gier, staje się nowym wątkiem w pracy z młodzieżą w instytucjach kultury i edukacji.
Miło nam poinformować, że seminarium zostało objęte honorowym patronatem Ambasady Finlandii w Polsce.
Ramowy program seminarium:
- 09:00 Powitanie przez gospodarzy i Good Books
- 9:15-10:00 Panel: Jak organizować warsztaty na ActionTrack z najmłodszymi
- 10:00-11:00 Panel: Jak współpracować ze szkołami przy wykorzystaniu ActionTrack?
- 11:00-12:00 Literatura w grze – od formalności do premiery mobilnej gry miejskiej z udziałem autora
- 12:00-13:00 Gamifikacja w muzeum na przykładzie Centrum Historii Zajezdnia
- 13:30-14:30 Niestandardowe formy wykorzystania ActionTrack i łączenia projektów offline – online
- 14:30-15:30 Gamifikacja w programach dotacyjnych
*zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie
Opłata wpisowa wynosi: 239 PLN brutto za osobę przy zgłoszeniach do 31 lipca 2019 oraz 289 PLN brutto za osobę dla uczestników zgłoszonych od 1 sierpnia 2019.
Uczestnicy seminarium otrzymują: mobilną grę do wykorzystania w codziennej pracy, certyfikat uczestnictwa w seminarium, catering (przerwy na kawę i przekąski).
Zgłoszenia odbywają się za pomocą ankiety .
Szczegółowe informacje:
Alicja Krawczyńska, project manager Good Games
tel. + 48 609 365 220