Home Aktualności

Aktualności

  • Oczekiwania…

    Miały być zwykłe warsztaty projektowania gier z młodzieżą: zajęcia w pracowni komputerowej, a potem testowanie w terenie gry opartej na „Balladynie” Juliusza Słowackiego. Gospodarzem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie, a projektantami uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana…

  • Fińska platforma ActionTrack to technologia, która umożliwia projektowanie gier mobilnych bez znajomości programowania.  Działa w formie edytora, który jest udostępniony online za pomocą przeglądarki internetowej. W edytorze projektujemy grę, a następnie udostępniamy ją w aplikacji mobilnej ActionTrack, dostępnej bezpłatnie na telefony w systemach Android i IOS. 

  • Trwa druga odsłona trzyletniego programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2020. W ubiegłym roku maj upłynął pod znakiem regionalnych spotkań informacyjno-organizacyjnych. Projekty były realizowane w czasie wakacji i jesienią. A jak będzie w tym roku?  Spotkania informacyjne zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Projekty zaś – z pewnością będą charakteryzowały się dużą dawką kreatywności.

  • „Cześć, jestem flaga. Polska flaga. Widziałeś mnie zapewne nie raz, jak powiewałam na wietrze. Jak tak tkwię na ścianie albo na maszcie, to trochę mi się nudzi, a bardzo lubię mówić. Widzę, że Ty też masz teraz chwilę czasu, więc… Chcesz posłuchać mojej biało-czerwonej historii? Proooooszę! Opowiem Ci o sobie i o innych polskich symbolach narodowych. Poznasz kilka ciekawostek, i językowych, i historycznych i legendarnych…
    Obiecuję, że nie będę przynudzać, a wręcz przeciwnie, dostarczę Ci nutkę emocji, bo od czasu do czasu sprawdzę twoją wiedzę. To jak, chcesz posłuchać mojej biało-czerwonej opowieści?” – to początek darmowej mobilnej gry domowej, z której od dziś można korzystać, dzięki wytężonej pracy wałbrzyskich bibliotekarzy.

Następne